Bandysidan.nu


World Cup Women 2012/13


World Cup Women A

Lag Land M V O F GM - IM PO Diff
Rekord (W)  Truppen Lagets matcherRyssland321021-47(17)
AIK (W)  Truppen Lagets matcherSverige321010-47(6)
Kareby IS (W)  Truppen Lagets matcherSverige320112-46(8)
Hammarby IF (W)  Truppen Lagets matcherSverige31027-143(-7)
Söråkers IF (W)  Truppen Lagets matcherSverige31026-133(-7)
Skirö AIK (W)  Truppen Lagets matcherSverige30034-210(-17)
2012-10-12
12:30
Rekord (W) - Skirö AIK (W)
2012-10-12
17:00
Hammarby IF (W) - Söråkers IF (W)
2012-10-12
20:00
AIK (W) - Kareby IS (W)
2012-10-12
23:00
Rekord (W) - Hammarby IF (W)
2012-10-13
09:30
Kareby IS (W) - Skirö AIK (W)
2012-10-13
12:30
Söråkers IF (W) - AIK (W)
2012-10-13
15:30
Hammarby IF (W) - Kareby IS (W)
2012-10-13
20:00
AIK (W) - Rekord (W)
     AIK (W) vann med 2 - 1 på straffar
2012-10-13
21:30
Skirö AIK (W) - Söråkers IF (W)

World Cup Women B

Lag Land M V O F GM - IM PO Diff
Sandvikens AIK (W)  Truppen Lagets matcherSverige330023-29(21)
Zorkij (W)  Truppen Lagets matcherRyssland32018-56(3)
Tranås BoIS (W)  Truppen Lagets matcherSverige31117-54(2)
Nordre Sande IL (W)  Truppen Lagets matcherNorge31115-94(-4)
Team Hälsingland (W)  Truppen Lagets matcherSverige30122-71(-5)
Vastus/N (W)  Truppen Lagets matcherFinland30121-181(-17)
2012-10-12
14:00
Vastus/N (W) - Sandvikens AIK (W)
2012-10-12
15:30
Zorkij (W) - Tranås BoIS (W)
2012-10-12
18:30
Team Hälsingland (W) - Nordre Sande IL (W)
2012-10-12
21:30
Tranås BoIS (W) - Vastus/N (W)
2012-10-13
08:00
Sandvikens AIK (W) - Nordre Sande IL (W)
2012-10-13
11:00
Team Hälsingland (W) - Zorkij (W)
2012-10-13
14:00
Nordre Sande IL (W) - Tranås BoIS (W)
     Tranås BoIS (W) vann med 1 - 0 på straffar
2012-10-13
17:00
Zorkij (W) - Sandvikens AIK (W)
2012-10-13
18:30
Vastus/N (W) - Team Hälsingland (W)
     Vastus/N (W) vann med 3 - 2 på straffar

World Cup Women - Playoffs

Game for 11th place

Omgång 1

2012-10-14
08:00
Skirö AIK (W) - Team Hälsingland (W)

Game for 9th place

Omgång 1

2012-10-14
09:30
Söråkers IF (W) - Vastus/N (W)

Game for 7th place

Omgång 1

2012-10-14
11:00
Nordre Sande IL (W) - Hammarby IF (W)

Game for 5th place

Omgång 1

2012-10-14
12:30
Tranås BoIS (W) - Kareby IS (W)

Semi final

Omgång 1

2012-10-13
23:00
AIK (W) - Zorkij (W)
2012-10-14
00:30
Sandvikens AIK (W) - Rekord (W)
     Rekord (W) vann med 3 - 2 på straffar

Bronze game

Omgång 1

2012-10-14
14:00
Zorkij (W) - Sandvikens AIK (W)

Final

Omgång 1

2012-10-14
15:30
AIK (W) - Rekord (W)