bandysidan.nu        English
DEBUG: 92

Russian Cup 2007/08

Visa matcher:Vid grupper | Alla tillsammans
Visa/Dölj målskyttar

Russian cup Round 1 Group 1

Dynamo (Moscow)rus9810109-2825
Zorkijrus972082-1523
Raketarus951367-5916
Uralsky Trubnikrus950472-3715
Rodinarus943272-4615
Volgarus950452-4915
Vodnikrus940545-6012
Startrus921635-697
Dynamo Syktyvkarrus910834-983
Zorkij - 2rus900922-1290

2007-08-14 18:00 Zorkij - Dynamo Syktyvkar 12 - 2 (3 - 1)  
2007-08-15 15:00 Raketa - Rodina 5 - 5 (2 - 1)  
2007-08-16 15:00 Dynamo Syktyvkar - Rodina 1 - 14 (1 - 6)  
2007-08-17 18:00 Zorkij - Raketa 11 - 1 (6 - 0)  
2007-08-19 12:00 Rodina - Zorkij 3 - 3 (1 - 2)  
2007-08-19 15:00 Dynamo Syktyvkar - Raketa 7 - 12 (3 - 6)  
2007-08-22 15:00 Uralsky Trubnik - Start 13 - 1 (5 - 0)  
2007-08-22 18:00 Dynamo (Moscow) - Zorkij - 2 15 - 1 (8 - 1)  
2007-08-23 15:00 Vodnik - Uralsky Trubnik 5 - 2 (3 - 0)  
2007-08-23 18:00 Zorkij - 2 - Volga 0 - 11 (0 - 5)  
2007-08-24 15:00 Volga - Vodnik 6 - 2 (3 - 1)  
2007-08-24 18:00 Dynamo (Moscow) - Start 15 - 0 (6 - 0)  
2007-08-25 09:00 Start - Zorkij - 2 10 - 4 (4 - 1)  
2007-08-25 12:00 Uralsky Trubnik - Dynamo (Moscow) 4 - 8 (3 - 4)  
2007-08-26 09:00 Zorkij - 2 - Vodnik 5 - 8 (1 - 2)  
2007-08-26 12:00 Volga - Uralsky Trubnik 4 - 7 (3 - 4)  
2007-08-27 15:00 Start - Volga 2 - 4 (1 - 3)  
2007-08-27 18:00 Vodnik - Dynamo (Moscow) 4 - 12 (3 - 3)  
2007-08-28 12:00 Uralsky Trubnik - Zorkij - 2 18 - 1 (5 - 1)  
2007-08-28 15:00 Vodnik - Start 6 - 3 (4 - 2)  
2007-08-28 18:00 Dynamo (Moscow) - Volga 16 - 6 (9 - 1)  
2007-09-08 18:00 Start - Raketa 4 - 7 (1 - 2)  
2007-09-09 09:00 Zorkij - Start 12 - 3 (8 - 1)  
2007-09-09 09:00 Volga - Rodina 5 - 10 (1 - 3)  
2007-09-09 09:00 Raketa - Zorkij - 2 18 - 3 (9 - 1)  
2007-09-09 15:00 Uralsky Trubnik - Dynamo Syktyvkar 12 - 2 (5 - 0)  
2007-09-10 09:00 Dynamo Syktyvkar - Vodnik 2 - 12 (1 - 5)  
2007-09-10 12:00 Zorkij - 2 - Rodina 2 - 18 (0 - 9)  
2007-09-10 15:00 Uralsky Trubnik - Zorkij 1 - 3 (1 - 3)  
2007-09-11 09:00 Volga - Raketa 5 - 4 (4 - 1)  
2007-09-11 15:00 Vodnik - Rodina 2 - 7 (1 - 3)  
2007-09-11 18:00 Zorkij - Zorkij - 2 20 - 1 (11 - 1)  
2007-09-12 15:00 Raketa - Uralsky Trubnik 8 - 6 (4 - 3)  
2007-09-12 18:00 Dynamo Syktyvkar - Dynamo (Moscow) 1 - 14 (1 - 6)  
2007-09-13 12:00 Rodina - Start 4 - 4 (1 - 2)  
2007-09-13 15:00 Vodnik - Zorkij 0 - 15 (0 - 8)  
2007-09-13 18:00 Dynamo (Moscow) - Raketa 12 - 4 (6 - 1)  
2007-09-14 09:00 Start - Dynamo Syktyvkar 8 - 4 (4 - 1)  
2007-09-14 15:00 Rodina - Uralsky Trubnik 5 - 9 (2 - 4)  
2007-09-14 18:00 Zorkij - Dynamo (Moscow) 2 - 2 (0 - 0)  
2007-09-15 12:00 Zorkij - 2 - Dynamo Syktyvkar 5 - 11 (1 - 6)  
2007-09-15 15:00 Raketa - Vodnik 8 - 6 (3 - 2)  
2007-09-15 15:00 Volga - Zorkij 2 - 4 (0 - 3)  
2007-09-16 12:00 Dynamo Syktyvkar - Volga 4 - 9 (2 - 3)  
2007-09-16 15:00 Rodina - Dynamo (Moscow) 6 - 15 (4 - 6)  

Russian cup Round 1 Group 2

Kuzbassrus10901110-2027
SKA Neftyanikrus1081174-3025
Sibselmashrus1071260-4022
Jenisejrus1062258-3620
Mayakrus1043353-5715
Baykal Energyrus1041538-5513
Sayanyrus1040632-5012
Lesokhimikrus1022643-698
SKA Sverdlovskrus1013638-796
SKA Zabajkaletsrus1012748-815
Metallurg (Bratsk)rus1011824-614

2007-08-14 11:00 Sayany - Metallurg (Bratsk) 6 - 4 (4 - 1)  
2007-08-14 14:00 Sibselmash - Lesokhimik 8 - 4 (3 - 2)  
2007-08-15 11:00 Sayany - Jenisej 2 - 1 (1 - 0)  
2007-08-15 14:00 Metallurg (Bratsk) - Sibselmash 2 - 8 (1 - 6)  
2007-08-16 14:00 Lesokhimik - Jenisej 3 - 3 (1 - 2)  
2007-08-17 11:00 Sibselmash - Sayany 3 - 1 (2 - 0)  
2007-08-17 14:00 Metallurg (Bratsk) - Lesokhimik 6 - 2 (5 - 2)  
2007-08-18 14:00 Jenisej - Metallurg (Bratsk) 7 - 1 (1 - 0)  
2007-08-19 11:00 Lesokhimik - Sayany 3 - 5 (1 - 3)  
2007-08-19 14:00 Jenisej - Sibselmash 5 - 4 (2 - 3)  
2007-08-22 14:00 SKA Neftyanik - Mayak 5 - 3 (2 - 1)  
2007-08-22 17:00 Kuzbass - SKA Sverdlovsk 18 - 2 (8 - 2)  
2007-08-23 11:00 SKA Zabajkalets - SKA Neftyanik 2 - 9 (1 - 6)  
2007-08-23 14:00 SKA Sverdlovsk - Baykal Energy 3 - 4 (1 - 3)  
2007-08-24 14:00 Baykal Energy - SKA Zabajkalets 6 - 2 (3 - 1)  
2007-08-24 18:00 Mayak - Kuzbass 5 - 10 (3 - 4)  
2007-08-25 14:00 SKA Sverdlovsk - Mayak 6 - 11 (2 - 6)  
2007-08-25 18:00 Kuzbass - SKA Neftyanik 3 - 4 (1 - 1)  
2007-08-26 11:00 SKA Zabajkalets - SKA Sverdlovsk 5 - 5 (2 - 2)  
2007-08-26 14:00 SKA Neftyanik - Baykal Energy 8 - 4 (7 - 0)  
2007-08-27 14:00 Baykal Energy - Mayak 4 - 4 (3 - 2)  
2007-08-27 18:00 SKA Zabajkalets - Kuzbass 3 - 18 (2 - 8)  
2007-08-28 09:00 SKA Neftyanik - SKA Sverdlovsk 14 - 3 (10 - 2)  
2007-08-28 14:00 Mayak - SKA Zabajkalets 4 - 4 (2 - 3)  
2007-08-28 18:00 Kuzbass - Baykal Energy 13 - 1 (9 - 1)  
2007-09-08 14:00 Metallurg (Bratsk) - SKA Neftyanik 1 - 10 (0 - 5)  
2007-09-09 08:00 Mayak - Sibselmash 1 - 10 (0 - 5)  
2007-09-09 11:00 SKA Neftyanik - Lesokhimik 10 - 4 (5 - 1)  
2007-09-09 14:00 Sayany - SKA Sverdlovsk 4 - 6 (3 - 5)  
2007-09-09 20:00 Jenisej - Baykal Energy 8 - 3 (5 - 2)  
2007-09-10 11:00 Lesokhimik - SKA Zabajkalets 9 - 6 (4 - 2)  
2007-09-10 14:00 SKA Sverdlovsk - Jenisej 4 - 11 (0 - 6)  
2007-09-10 17:00 Kuzbass - Metallurg (Bratsk) 9 - 1 (2 - 1)  
2007-09-10 20:00 Sibselmash - SKA Neftyanik 3 - 3 (2 - 2)  
2007-09-11 08:00 SKA Zabajkalets - Jenisej 4 - 9 (2 - 2)  
2007-09-11 11:00 Metallurg (Bratsk) - Mayak 2 - 3 (1 - 2)  
2007-09-11 14:00 Sibselmash - SKA Sverdlovsk 5 - 2 (2 - 1)  
2007-09-11 20:00 Baykal Energy - Sayany 3 - 2 (2 - 0)  
2007-09-12 14:00 Sayany - SKA Neftyanik 2 - 9 (1 - 3)  
2007-09-12 17:00 Lesokhimik - Kuzbass 1 - 13 (1 - 5)  
2007-09-13 11:00 Baykal Energy - Metallurg (Bratsk) 3 - 1 (3 - 0)  
2007-09-13 14:00 Jenisej - Mayak 7 - 7 (3 - 4)  
2007-09-13 17:00 Sayany - Kuzbass 0 - 10 (0 - 7)  
2007-09-13 20:00 Sibselmash - SKA Zabajkalets 10 - 7 (4 - 2)  
2007-09-14 11:00 SKA Neftyanik - Jenisej 2 - 5 (1 - 1)  
2007-09-14 14:00 SKA Sverdlovsk - Metallurg (Bratsk) 2 - 2 (1 - 1)  
2007-09-14 14:00 Kuzbass - Sibselmash 10 - 1 (5 - 0)  
2007-09-14 20:00 Mayak - Lesokhimik 8 - 6 (6 - 1)  
2007-09-15 11:00 SKA Zabajkalets - Sayany 4 - 7 (2 - 4)  
2007-09-15 14:00 SKA Sverdlovsk - Lesokhimik 5 - 5 (3 - 1)  
2007-09-15 20:00 Baykal Energy - Sibselmash 5 - 8 (3 - 5)  
2007-09-16 11:00 Lesokhimik - Baykal Energy 6 - 5 (5 - 4)  
2007-09-16 14:00 Mayak - Sayany 7 - 3 (5 - 2)  
2007-09-16 17:00 Jenisej - Kuzbass 2 - 6 (0 - 4)  
2007-09-16 20:00 Metallurg (Bratsk) - SKA Zabajkalets 4 - 11 (1 - 8)  

Russian cup Round 2 Group 1

Zorkijrus330021-119
Dynamo (Moscow)rus320135-146
Vodnikrus310212-183
Startrus300311-360

2007-10-17 15:00 Zorkij - Vodnik 4 - 2 (1 - 0)  
2007-10-17 17:00 Dynamo (Moscow) - Start 21 - 2 (9 - 0)  
2007-10-18 15:00 Start - Zorkij 4 - 8 (1 - 2)  
2007-10-18 18:00 Vodnik - Dynamo (Moscow) 3 - 9 (1 - 3)  
2007-10-20 10:00 Vodnik - Start 7 - 5 (2 - 2)  
2007-10-20 13:00 Dynamo (Moscow) - Zorkij 5 - 9 (2 - 5)  

Russian cup Round 2 Group 2

Rodinarus320116-106
Uralsky Trubnikrus320115-116
Volgarus320110-136
Raketarus30038-150

2007-10-17 10:00 Uralsky Trubnik - Volga 6 - 1 (4 - 1)  
2007-10-17 16:30 Rodina - Raketa 5 - 2 (2 - 1)  
2007-10-18 10:00 Volga - Raketa 5 - 4 (2 - 2)  
2007-10-18 18:00 Rodina - Uralsky Trubnik 8 - 4 (4 - 1)  
2007-10-19 00:00 Volga - Rodina 4 - 3 (3 - 1)  
2007-10-19 15:30 Raketa - Uralsky Trubnik 2 - 5 (2 - 1)  

Russian cup Round 2 Group 3

Kuzbassrus330030-109
Sibselmashrus320111-116
Baykal Energyrus310214-193
Mayakrus30038-230

2007-10-17 14:00 Baykal Energy - Mayak 7 - 1 (4 - 0)  
2007-10-17 18:00 Kuzbass - Sibselmash 6 - 1 (2 - 1)  
2007-10-18 14:00 Sibselmash - Mayak 5 - 3 (3 - 1)  
2007-10-18 18:00 Kuzbass - Baykal Energy 13 - 5 (4 - 3)  
2007-10-20 14:00 Baykal Energy - Sibselmash 2 - 5 (1 - 1)  
2007-10-20 18:00 Mayak - Kuzbass 4 - 11 (2 - 6)  

Russian cup Round 2 Group 4

SKA Neftyanikrus330026-59
Jenisejrus320113-116
Sayanyrus310212-213
Lesokhimikrus300311-250

2007-10-17 10:00 SKA Neftyanik - Sayany 10 - 1 (4 - 1)  
2007-10-17 19:00 Jenisej - Lesokhimik 6 - 3 (3 - 2)  
2007-10-18 10:00 Lesokhimik - SKA Neftyanik 3 - 11 (2 - 6)  
2007-10-18 19:30 Sayany - Jenisej 3 - 6 (1 - 3)  
2007-10-20 10:00 Sayany - Lesokhimik 8 - 5 (4 - 1)  
2007-10-20 19:00 Jenisej - SKA Neftyanik 1 - 5 (0 - 1)  

Poängligan

Pl. Namn   Lag.MålAssPo
1Sergej LomanovrusDynamo (Moscow)201333
2Vadim StasenkorusKuzbass23629
3Pavel RjazantsevrusKuzbass18927
 Pavel TeterinrusKuzbass42327
5Vjacheslav BronnikovkazRodina141024
 Sergej KharitonovrusRaketa23124
7Dmitrij KoropotkinrusLesokhimik23023
 Sergej PerminovrusRodina18523
9Vjacheslav MorzovikrusKuzbass22022
 Mikhail KljaninrusSibselmash101222

Poängligan

Pl. Namn   Lag.MålAssPo
1Pavel RjazantsevrusKuzbass8210
2Mikhail SveshnikovrusDynamo (Moscow)459
 Evgenij IvanushkinrusDynamo (Moscow)729
4Rinat ShamsutovrusDynamo (Moscow)538
 Sergej ObuhovrusDynamo (Moscow)448
 Vjacheslav BronnikovkazRodina718
 Pavel TeterinrusKuzbass358
 Alexander NasonovkazBaykal Energy718
 Dmitrij PopovrusSKA Neftyanik538
10Maxim ChermnykhrusDynamo (Moscow)437

Slutspel 2


Quarter final

2007-11-03 08:00 Kuzbass - Sibselmash 17 - 2 (8 - 2)  
2007-11-03 10:00 Rodina - Dynamo (Moscow) 7 - 5 (6 - 2)  
2007-11-03 12:00 Zorkij - Jenisej 7 - 2 (3 - 1)  
2007-11-03 14:00 SKA Neftyanik - Uralsky Trubnik 6 - 5 (4 - 1)  

Semi final

2007-11-04 08:00 Kuzbass - SKA Neftyanik 8 - 6 (6 - 3)  
2007-11-04 12:00 Zorkij - Rodina 13 - 2 (6 - 0)  

Bronze game

2007-11-05 06:00 Rodina - SKA Neftyanik 3 - 13 (1 - 5)  

Final

2007-11-05 08:00 Zorkij - Kuzbass 4 - 7 (1 - 3)  

Senaste foruminlägg
TV-sändningar
 Nya/Uppdaterade länkar
 Senaste uppdatering
Bandysidan rekomenderar
 Logga in