bandysidan.nu        English
DEBUG: 90

Russian Cup 2000/01

Visa matcher:Vid grupper | Alla tillsammans
Visa/Dölj målskyttar

Russian cup Round 1 Group 1

Vodnikrus550054-610
Startrus540134-138
Zorkijrus530230-176
Dynamo (Moscow)rus51137-313
Severrus50239-352
Krasnaja Zarjarus50148-401

2000-10-12 00:00 Sever - Zorkij 2 - 9 (0 - 5)  
2000-10-12 00:00 Start - Dynamo (Moscow) 9 - 0 (3 - 0)  
2000-10-12 00:00 Vodnik - Krasnaja Zarja 20 - 3 (11 - 3)  
2000-10-13 00:00 Dynamo (Moscow) - Zorkij 2 - 11 (2 - 5)  
2000-10-13 00:00 Sever - Vodnik 0 - 13 (0 - 7)  
2000-10-13 00:00 Krasnaja Zarja - Start 2 - 10 (1 - 5)  
2000-10-15 00:00 Dynamo (Moscow) - Krasnaja Zarja 1 - 0 (0 - 0)  
2000-10-15 00:00 Zorkij - Vodnik 0 - 7 (0 - 5)  
2000-10-15 00:00 Start - Sever 7 - 1 (4 - 0)  
2000-10-16 00:00 Vodnik - Start 6 - 2 (2 - 1)  
2000-10-17 00:00 Krasnaja Zarja - Sever 3 - 3 (2 - 3)  
2000-10-17 00:00 Zorkij - Start 4 - 6 (3 - 3)  
2000-10-17 00:00 Vodnik - Dynamo (Moscow) 8 - 1 (2 - 1)  
2000-10-18 00:00 Krasnaja Zarja - Zorkij 0 - 6 (0 - 4)  
2000-10-18 00:00 Dynamo (Moscow) - Sever 3 - 3 (0 - 3)  

Russian cup Round 1 Group 2

Uralsky Trubnikrus430117-126
Stroitelrus430115-106
Rodinarus430119-156
Mayakrus41039-162
Agrokhim Bereznikirus400414-210

2000-10-11 00:00 Agrokhim Berezniki - Mayak 2 - 3 (1 - 2)  
2000-10-11 00:00 Uralsky Trubnik - Stroitel 1 - 4 (1 - 0)  
2000-10-12 00:00 Rodina - Mayak 3 - 2 (1 - 1)  
2000-10-12 00:00 Stroitel - Agrokhim Berezniki 6 - 4 (4 - 2)  
2000-10-13 00:00 Uralsky Trubnik - Rodina 6 - 5 (5 - 3)  
2000-10-15 00:00 Mayak - Stroitel 3 - 4 (0 - 1)  
2000-10-15 00:00 Agrokhim Berezniki - Uralsky Trubnik 2 - 3 (1 - 1)  
2000-10-16 00:00 Rodina - Agrokhim Berezniki 9 - 6 (7 - 2)  
2000-10-16 00:00 Mayak - Uralsky Trubnik 1 - 7 (1 - 1)  
2000-10-18 00:00 Stroitel - Rodina 1 - 2 (1 - 2)  

Russian cup Round 1 Group 3

Raketarus440026-48
SKA Sverdlovskrus430111-56
Volgarus420219-214
Lokomotiv (Orenburg)rus41038-212
Junost (Omsk)rus40045-180

2000-10-11 00:00 Volga - Junost (Omsk) 7 - 2 (3 - 0)  
2000-10-11 00:00 Raketa - Lokomotiv (Orenburg) 8 - 0 (4 - 0)  
2000-10-13 00:00 SKA Sverdlovsk - Junost (Omsk) 3 - 0 (3 - 0)  
2000-10-13 00:00 Lokomotiv (Orenburg) - Volga 4 - 7 (1 - 4)  
2000-10-15 00:00 SKA Sverdlovsk - Raketa 0 - 2 (0 - 0)  
2000-10-15 00:00 Junost (Omsk) - Lokomotiv (Orenburg) 2 - 3 (0 - 1)  
2000-10-16 00:00 Volga - SKA Sverdlovsk 2 - 4 (0 - 0)  
2000-10-16 00:00 Junost (Omsk) - Raketa 1 - 5 (0 - 4)  
2000-10-17 00:00 SKA Sverdlovsk - Lokomotiv (Orenburg) 4 - 1 (2 - 1)  
2000-10-17 00:00 Raketa - Volga 11 - 3 (5 - 2)  

Russian cup Round 1 Group 4

Jenisejrus550032-710
SKA Neftyanikrus540130-158
Kuzbassrus521229-195
Sibskanarus521220-175
Sayanyrus510421-402
SKA Zabajkaletsrus50057-410

2000-10-11 00:00 Kuzbass - Sibskana 4 - 4 (1 - 2)  
2000-10-11 00:00 SKA Neftyanik - SKA Zabajkalets 10 - 2 (4 - 1)  
2000-10-11 00:00 Jenisej - Sayany 5 - 2 (2 - 0)  
2000-10-12 00:00 Sayany - Kuzbass 4 - 13 (1 - 5)  
2000-10-12 00:00 SKA Zabajkalets - Jenisej 2 - 8 (0 - 2)  
2000-10-12 00:00 SKA Neftyanik - Sibskana 5 - 2 (1 - 1)  
2000-10-14 00:00 Sayany - SKA Neftyanik 1 - 10 (1 - 7)  
2000-10-14 00:00 Sibskana - SKA Zabajkalets 3 - 0 (0 - 0)  
2000-10-14 00:00 Jenisej - Kuzbass 6 - 1 (4 - 0)  
2000-10-15 00:00 Kuzbass - SKA Zabajkalets 8 - 0 (2 - 0)  
2000-10-15 00:00 Sayany - Sibskana 2 - 9 (1 - 5)  
2000-10-15 00:00 SKA Neftyanik - Jenisej 0 - 7 (0 - 2)  
2000-10-17 00:00 Kuzbass - SKA Neftyanik 3 - 5 (1 - 3)  
2000-10-17 00:00 Jenisej - Sibskana 6 - 2 (3 - 2)  
2000-10-17 00:00 SKA Zabajkalets - Sayany 3 - 12 (0 - 8)  

Russian cup Round 2 Group 1

Jenisejrus440033-512
Kuzbassrus430116-139
SKA Neftyanikrus420216-176
SKA Sverdlovskrus410312-233
Uralsky Trubnikrus40049-280

2000-11-10 00:00 Jenisej - Kuzbass 8 - 1 (1 - 0)  
2000-11-10 00:00 SKA Neftyanik - SKA Sverdlovsk 7 - 3 (4 - 1)  
2000-11-11 00:00 Uralsky Trubnik - SKA Neftyanik 4 - 5 (1 - 1)  
2000-11-11 00:00 SKA Sverdlovsk - Jenisej 2 - 8 (0 - 2)  
2000-11-12 00:00 Uralsky Trubnik - Kuzbass 1 - 5 (1 - 3)  
2000-11-13 00:00 Kuzbass - SKA Sverdlovsk 5 - 1 (1 - 0)  
2000-11-13 00:00 Jenisej - SKA Neftyanik 5 - 1 (3 - 1)  
2000-11-14 00:00 SKA Sverdlovsk - Uralsky Trubnik 6 - 3 (5 - 1)  
2000-11-15 00:00 SKA Neftyanik - Kuzbass 3 - 5 (1 - 3)  
2000-11-15 00:00 Uralsky Trubnik - Jenisej 1 - 12 (1 - 5)  

Russian cup Round 2 Group 2

Volgarus642022-1514
Vodnikrus640239-1812
Raketarus622221-228
Zorkijrus622219-258
Startrus613221-216
Stroitelrus612319-255
Rodinarus611416-314

2000-11-08 00:00 Volga - Zorkij 3 - 2 (2 - 2)  
2000-11-08 00:00 Vodnik - Stroitel 5 - 2 (4 - 1)  
2000-11-08 00:00 Raketa - Rodina 6 - 2 (3 - 1)  
2000-11-09 00:00 Zorkij - Raketa 4 - 2 (1 - 2)  
2000-11-09 00:00 Stroitel - Start 4 - 4 (2 - 2)  
2000-11-09 00:00 Rodina - Volga 2 - 5 (2 - 2)  
2000-11-10 00:00 Start - Rodina 3 - 4 (2 - 3)  
2000-11-10 00:00 Raketa - Stroitel 4 - 4 (1 - 2)  
2000-11-10 00:00 Vodnik - Zorkij 12 - 3 (5 - 2)  
2000-11-11 00:00 Zorkij - Start 5 - 5 (4 - 2)  
2000-11-11 00:00 Volga - Stroitel 5 - 3 (3 - 1)  
2000-11-11 00:00 Rodina - Vodnik 2 - 10 (0 - 3)  
2000-11-13 00:00 Stroitel - Rodina 5 - 4 (1 - 2)  
2000-11-13 00:00 Raketa - Vodnik 2 - 7 (2 - 4)  
2000-11-13 00:00 Start - Volga 2 - 2 (0 - 1)  
2000-11-14 00:00 Start - Raketa 1 - 3 (0 - 3)  
2000-11-14 00:00 Zorkij - Stroitel 3 - 1 (3 - 0)  
2000-11-14 00:00 Volga - Vodnik 3 - 2 (2 - 1)  
2000-11-15 00:00 Vodnik - Start 3 - 6 (3 - 2)  
2000-11-15 00:00 Rodina - Zorkij 2 - 2 (0 - 0)  
2000-11-15 00:00 Raketa - Volga 4 - 4 (2 - 0)  

Slutspel 2


Semifinaler

2001-03-08 00:00 Jenisej - Vodnik 2 - 6 (2 - 1)  
2001-03-08 00:00 Kuzbass - Volga 6 - 0 (3 - 0)  

3rd place

2001-03-09 00:00 Jenisej - Volga 5 - 4 (2 - 1)  

Final

2001-03-10 00:00 Kuzbass - Vodnik 3 - 1 (2 - 1)  

Senaste foruminlägg
TV-sändningar
 Nya/Uppdaterade länkar
 Senaste uppdatering
Bandysidan rekomenderar
 Logga in