bandysidan.nu        English
DEBUG: 53

Russian Cup 2001/02

Visa matcher:Vid grupper | Alla tillsammans
Visa/Dölj målskyttar

Russian cup Round 1 Group 1

Vodnikrus440026-38
Volgarus431018-57
Startrus421121-75
Zorkijrus420218-164
BSKrus40043-260
Severrus40043-320

2001-10-10 00:00 Start - Volga 2 - 2 (1 - 1)  
2001-10-10 00:00 Zorkij - Sever 8 - 0 (5 - 0)  
2001-10-10 00:00 Vodnik - BSK 6 - 0 (1 - 0)  
2001-10-11 00:00 Volga - Zorkij 6 - 2 (3 - 0)  
2001-10-11 00:00 BSK - Start 0 - 8 (0 - 3)  
2001-10-11 00:00 Sever - Vodnik 1 - 9 (0 - 3)  
2001-10-13 00:00 Volga - Sever 6 - 0 (3 - 0)  
2001-10-13 00:00 Start - Vodnik 2 - 3 (1 - 1)  
2001-10-13 00:00 Zorkij - BSK 8 - 2 (5 - 1)  
2001-10-14 00:00 BSK - Volga 1 - 4 (0 - 2)  
2001-10-14 00:00 Vodnik - Zorkij 8 - 0 (4 - 0)  
2001-10-14 00:00 Sever - Start 2 - 9 (1 - 5)  
2001-10-16 00:00 BSK - Sever    
2001-10-16 00:00 Start - Zorkij    
2001-10-16 00:00 Volga - Vodnik    

Russian cup Round 1 Group 2

Kuzbassrus550026-810
Raketarus540130-168
Junost (Omsk)rus530212-136
SKA Sverdlovskrus520315-214
Mayakrus510413-182
Lokomotiv (Orenburg)rus50058-280

2001-10-10 00:00 Mayak - Junost (Omsk) 0 - 1 (0 - 0)  
2001-10-10 00:00 Raketa - Lokomotiv (Orenburg) 9 - 2 (4 - 0)  
2001-10-11 00:00 Mayak - Raketa 4 - 5 (1 - 2)  
2001-10-12 00:00 SKA Sverdlovsk - Lokomotiv (Orenburg) 2 - 1 (0 - 0)  
2001-10-12 00:00 Junost (Omsk) - Kuzbass 2 - 5 (0 - 4)  
2001-10-13 00:00 Junost (Omsk) - SKA Sverdlovsk 2 - 1 (1 - 1)  
2001-10-13 00:00 Kuzbass - Raketa 5 - 1 (1 - 0)  
2001-10-13 00:00 Lokomotiv (Orenburg) - Mayak 2 - 6 (0 - 3)  
2001-10-14 00:00 Raketa - Junost (Omsk) 5 - 3 (1 - 1)  
2001-10-15 00:00 SKA Sverdlovsk - Mayak 6 - 3 (3 - 0)  
2001-10-15 00:00 Lokomotiv (Orenburg) - Kuzbass 1 - 7 (0 - 4)  
2001-10-16 00:00 Lokomotiv (Orenburg) - Junost (Omsk) 2 - 4 (0 - 1)  
2001-10-16 00:00 Mayak - Kuzbass 0 - 4 (0 - 2)  
2001-10-16 00:00 Raketa - SKA Sverdlovsk 10 - 2 (7 - 0)  
2001-10-18 00:00 Kuzbass - SKA Sverdlovsk 5 - 4 (2 - 2)  

Russian cup Round 1 Group 3

Stroitelrus430118-86
Rodinarus430119-106
Uralsky Trubnikrus420215-114
SKA Zabajkaletsrus42027-124
Agrokhim Bereznikirus400410-280

2001-10-11 00:00 SKA Zabajkalets - Uralsky Trubnik 2 - 1 (0 - 1)  
2001-10-11 00:00 Stroitel - Agrokhim Berezniki 8 - 3 (4 - 1)  
2001-10-12 00:00 Agrokhim Berezniki - SKA Zabajkalets 2 - 4 (2 - 2)  
2001-10-12 00:00 Rodina - Uralsky Trubnik 4 - 5 (2 - 3)  
2001-10-13 00:00 Rodina - Stroitel 3 - 1 (1 - 1)  
2001-10-14 00:00 Stroitel - SKA Zabajkalets 6 - 0 (3 - 0)  
2001-10-14 00:00 Uralsky Trubnik - Agrokhim Berezniki 7 - 2 (5 - 0)  
2001-10-15 00:00 Agrokhim Berezniki - Rodina 3 - 9 (2 - 4)  
2001-10-16 00:00 SKA Zabajkalets - Rodina 1 - 3 (0 - 3)  
2001-10-16 00:00 Uralsky Trubnik - Stroitel 2 - 3 (1 - 1)  

Russian cup Round 1 Group 4

Jenisejrus540128-98
SKA Neftyanikrus531114-107
Sibskanarus530222-176
Sayanyrus511321-193
Sibselmashrus511310-243
Metallurg (Bratsk)rus51139-253

2001-10-10 00:00 SKA Neftyanik - Sibselmash 0 - 0 (0 - 0)  
2001-10-10 00:00 Sibskana - Sayany 1 - 6 (0 - 4)  
2001-10-10 00:00 Jenisej - Metallurg (Bratsk) 8 - 0 (2 - 0)  
2001-10-11 00:00 Sayany - Sibselmash 2 - 3 (1 - 3)  
2001-10-11 00:00 Metallurg (Bratsk) - SKA Neftyanik 0 - 3 (0 - 2)  
2001-10-11 00:00 Sibskana - Jenisej 0 - 2 (0 - 2)  
2001-10-13 00:00 SKA Neftyanik - Sibskana 3 - 4 (1 - 3)  
2001-10-13 00:00 Jenisej - Sayany 5 - 4 (4 - 1)  
2001-10-13 00:00 Sibselmash - Metallurg (Bratsk) 1 - 2 (0 - 0)  
2001-10-14 00:00 Metallurg (Bratsk) - Sibskana 2 - 8 (1 - 2)  
2001-10-14 00:00 Sibselmash - Jenisej 2 - 11 (2 - 3)  
2001-10-14 00:00 Sayany - SKA Neftyanik 4 - 5 (2 - 3)  
2001-10-16 00:00 Sibskana - Sibselmash 9 - 4 (3 - 1)  
2001-10-16 00:00 Metallurg (Bratsk) - Sayany 5 - 5 (3 - 2)  
2001-10-16 00:00 Jenisej - SKA Neftyanik 2 - 3 (1 - 0)  

Russian cup Round 2 Group 1

Vodnikrus650132-1510
Rodinarus631226-187
Zorkijrus630319-206
Volgarus60159-331

2001-11-09 00:00 Rodina - Volga 3 - 3 (0 - 1)  
2001-11-09 00:00 Vodnik - Zorkij 4 - 2 (2 - 1)  
2001-11-10 00:00 Volga - Vodnik 1 - 6 (1 - 4)  
2001-11-10 00:00 Zorkij - Rodina 3 - 2 (3 - 1)  
2001-11-11 00:00 Vodnik - Rodina 7 - 3 (6 - 1)  
2001-11-11 00:00 Volga - Zorkij 2 - 3 (1 - 3)  
2001-11-13 00:00 Zorkij - Vodnik 2 - 8 (1 - 6)  
2001-11-13 00:00 Volga - Rodina 0 - 10 (0 - 5)  
2001-11-14 00:00 Rodina - Zorkij 3 - 2 (3 - 1)  
2001-11-14 00:00 Vodnik - Volga 4 - 2 (3 - 0)  
2001-11-15 00:00 Zorkij - Volga 7 - 1 (1 - 1)  
2001-11-15 00:00 Rodina - Vodnik 5 - 3 (4 - 2)  

Russian cup Round 2 Group 2

Raketarus641138-189
Uralsky Trubnikrus640224-168
Sibskanarus621316-255
Junost (Omsk)rus610518-372

2001-11-09 00:00 Uralsky Trubnik - Sibskana 4 - 1 (1 - 0)  
2001-11-09 00:00 Raketa - Junost (Omsk) 9 - 5 (5 - 4)  
2001-11-10 00:00 Junost (Omsk) - Uralsky Trubnik 1 - 4 (1 - 3)  
2001-11-10 00:00 Sibskana - Raketa 1 - 1 (1 - 0)  
2001-11-11 00:00 Sibskana - Junost (Omsk) 4 - 3 (1 - 2)  
2001-11-11 00:00 Raketa - Uralsky Trubnik 3 - 6 (1 - 4)  
2001-11-13 00:00 Raketa - Sibskana 9 - 4 (4 - 2)  
2001-11-13 00:00 Uralsky Trubnik - Junost (Omsk) 6 - 3 (2 - 2)  
2001-11-14 00:00 Sibskana - Uralsky Trubnik 3 - 2 (2 - 1)  
2001-11-14 00:00 Junost (Omsk) - Raketa 0 - 11 (0 - 7)  
2001-11-15 00:00 Junost (Omsk) - Sibskana 6 - 3 (2 - 2)  
2001-11-15 00:00 Raketa - Uralsky Trubnik 5 - 2 (2 - 2)  

Russian cup Round 2 Group 3

SKA Neftyanikrus642017-810
Startrus641123-109
Stroitelrus621321-235
SKA Sverdlovskrus60065-250

2001-11-09 00:00 SKA Sverdlovsk - SKA Neftyanik 1 - 4 (0 - 1)  
2001-11-09 00:00 Stroitel - Start 5 - 7 (1 - 5)  
2001-11-10 00:00 SKA Sverdlovsk - Stroitel 2 - 4 (0 - 2)  
2001-11-10 00:00 Start - SKA Neftyanik 0 - 2 (0 - 0)  
2001-11-11 00:00 SKA Neftyanik - Stroitel 3 - 3 (2 - 0)  
2001-11-11 00:00 Start - SKA Sverdlovsk 4 - 0 (1 - 0)  
2001-11-13 00:00 Start - Stroitel 7 - 0 (4 - 0)  
2001-11-13 00:00 SKA Neftyanik - SKA Sverdlovsk 3 - 0 (1 - 0)  
2001-11-14 00:00 SKA Neftyanik - Start 1 - 1 (1 - 0)  
2001-11-14 00:00 Stroitel - SKA Sverdlovsk 6 - 0 (4 - 0)  
2001-11-15 00:00 SKA Sverdlovsk - Start 2 - 4 (2 - 1)  
2001-11-15 00:00 Stroitel - SKA Neftyanik 3 - 4 (0 - 2)  

Russian cup Round 2 Group 4

Jenisejrus660041-1012
Kuzbassrus640228-178
Metallurg (Bratsk)rus602417-362
SKA Zabajkaletsrus60249-322

2001-11-09 00:00 Kuzbass - Metallurg (Bratsk) 7 - 3 (4 - 1)  
2001-11-09 00:00 Jenisej - SKA Zabajkalets 7 - 1 (3 - 0)  
2001-11-10 00:00 SKA Zabajkalets - Kuzbass 0 - 7 (0 - 4)  
2001-11-10 00:00 Metallurg (Bratsk) - Jenisej 2 - 5 (0 - 3)  
2001-11-11 00:00 Metallurg (Bratsk) - SKA Zabajkalets 1 - 1 (1 - 0)  
2001-11-11 00:00 Jenisej - Kuzbass 4 - 0 (1 - 0)  
2001-11-13 00:00 SKA Zabajkalets - Jenisej 1 - 7 (1 - 3)  
2001-11-13 00:00 Metallurg (Bratsk) - Kuzbass 2 - 7 (1 - 4)  
2001-11-14 00:00 Kuzbass - SKA Zabajkalets 5 - 1 (3 - 1)  
2001-11-14 00:00 Jenisej - Metallurg (Bratsk) 11 - 4 (5 - 1)  
2001-11-15 00:00 Kuzbass - Jenisej 2 - 7 (0 - 3)  
2001-11-15 00:00 SKA Zabajkalets - Metallurg (Bratsk) 5 - 5 (3 - 3)  

Poängligan

Pl. Namn   Lag.MålAssPo
1Sergej LomanovrusJenisej8614
2Alexej ZagarskikhkazRaketa3710
 Evgenij IvanushkinrusSibskana10010
4Ivan MaximovrusJenisej549
 Evgenij JakovlevrusSKA Sverdlovsk819
 Igor SavenkovrusSayany639
7Alexej DrugovrusStroitel448
 Igor GapanovichrusVodnik538
 Oleg ChekubashrusUralsky Trubnik178
 Evgenij ErakhtinrusSibskana448

Poängligan

Pl. Namn   Lag.MålAssPo
1Sergej KharitonovrusRaketa14014
2Pavel RjazantsevrusUralsky Trubnik909
 Alexander SapegarusJenisej909
4Andrej StukrusVodnik808
5Evgenij KolosovrusRaketa707
 Sergej LomanovrusJenisej707
 Alexej ScheglovrusJenisej707
 Jurij VitukhinrusKuzbass707
9Andrej BegunovrusStart606
 Andrei MorokovkazRodina606

Slutspel 2


Kvartsfinaler

2002-03-14 00:00 Jenisej - Uralsky Trubnik 7 - 5 (3 - 2)  
2002-03-14 00:00 SKA Neftyanik - Kuzbass 7 - 6 (4 - 3)  
2002-03-14 00:00 Vodnik - Rodina 8 - 1 (5 - 0)  
2002-03-14 00:00 Raketa - Start 7 - 6 (3 - 3)  

Semifinaler

2002-03-15 00:00 SKA Neftyanik - Vodnik 8 - 5 (4 - 1)  
2002-03-15 00:00 Jenisej - Raketa 4 - 6 (2 - 1)  

5-8 places

2002-03-15 00:00 Kuzbass - Rodina 2 - 3 (0 - 1)  
2002-03-15 00:00 Uralsky Trubnik - Start 7 - 3 (3 - 2)  

Game for 7th place

2002-03-16 00:00 Start - Kuzbass 3 - 5 (3 - 4)  

Game for 5th place

2002-03-16 00:00 Uralsky Trubnik - Rodina 2 - 1 (1 - 1)  

Game for 3rd place

2002-03-17 00:00 Vodnik - Jenisej 0 - 0  

Final

2002-03-17 00:00 Raketa - SKA Neftyanik 1 - 6 (0 - 3)  

Senaste foruminlägg
TV-sändningar
 Nya/Uppdaterade länkar
 Senaste uppdatering
Bandysidan rekomenderar
 Logga in