bandysidan.nu        English
DEBUG: 52

Russian Cup 2006/07

Visa matcher:Vid grupper | Alla tillsammans
Visa/Dölj målskyttar

Russian cup Round 1 Group 1

Zorkijrus10100096-2430
Dynamo (Moscow)rus10901142-3227
Jenisejrus1070371-4021
Uralsky Trubnikrus1070372-4221
Vodnikrus1060456-5118
SKA Neftyanikrus1060451-5218
Volgarus1040643-6812
Metallurg (Bratsk)rus1030737-579
Lesokhimikrus1020833-826
Startrus1010931-973
Stroitelrus10001023-1100

2006-08-13 16:00 Jenisej - SKA Neftyanik 3 - 2 (1 - 1)  
2006-08-13 19:00 Zorkij - Stroitel 14 - 2 (6 - 1)  
2006-08-15 16:00 Stroitel - Metallurg (Bratsk) 2 - 8 (1 - 3)  
2006-08-15 19:00 SKA Neftyanik - Zorkij 1 - 6 (0 - 1)  
2006-08-16 19:00 Jenisej - Zorkij 6 - 10 (0 - 3)  
2006-08-17 13:00 Metallurg (Bratsk) - Jenisej 2 - 7 (2 - 2)  
2006-08-17 16:00 SKA Neftyanik - Stroitel 11 - 5 (4 - 3)  
2006-08-18 08:00 Metallurg (Bratsk) - SKA Neftyanik 4 - 6 (3 - 2)  
2006-08-19 16:00 Stroitel - Jenisej 2 - 8 (1 - 3)  
2006-08-19 19:00 Zorkij - Metallurg (Bratsk) 13 - 1 (6 - 0)  
2006-08-22 12:00 Uralsky Trubnik - Lesokhimik 11 - 2 (5 - 0)  
2006-08-22 15:00 Vodnik - Volga 6 - 5 (4 - 4)  
2006-08-22 18:00 Dynamo (Moscow) - Start 23 - 2 (10 - 2)  
2006-08-23 00:00 Start - Volga 3 - 6 (2 - 2)  
2006-08-23 00:00 Vodnik - Uralsky Trubnik 7 - 5 (3 - 0)  
2006-08-23 18:00 Lesokhimik - Dynamo (Moscow) 0 - 19 (0 - 8)  
2006-08-24 00:00 Uralsky Trubnik - Start 14 - 0 (5 - 0)  
2006-08-24 00:00 Lesokhimik - Vodnik 4 - 12 (2 - 9)  
2006-08-24 00:00 Volga - Dynamo (Moscow) 2 - 17 (1 - 8)  
2006-08-26 00:00 Dynamo (Moscow) - Vodnik 16 - 3 (8 - 1)  
2006-08-26 00:00 Volga - Uralsky Trubnik 3 - 4 (1 - 2)  
2006-08-26 00:00 Start - Lesokhimik 3 - 5 (2 - 2)  
2006-08-27 00:00 Dynamo (Moscow) - Uralsky Trubnik 14 - 2 (8 - 0)  
2006-08-28 00:00 Start - Vodnik 0 - 8 (0 - 2)  
2006-08-28 18:00 Lesokhimik - Volga 4 - 7 (4 - 2)  
2006-09-06 00:00 Stroitel - Dynamo (Moscow) 2 - 17 (2 - 8)  
2006-09-06 00:00 Zorkij - Lesokhimik 12 - 0 (6 - 0)  
2006-09-06 00:00 Uralsky Trubnik - Metallurg (Bratsk) 8 - 3 (4 - 1)  
2006-09-06 00:00 SKA Neftyanik - Start 9 - 5 (3 - 3)  
2006-09-07 00:00 Jenisej - Vodnik 6 - 2 (4 - 0)  
2006-09-07 00:00 Volga - Stroitel 11 - 3 (7 - 2)  
2006-09-07 00:00 Zorkij - Uralsky Trubnik 9 - 2 (3 - 0)  
2006-09-07 00:00 SKA Neftyanik - Dynamo (Moscow) 2 - 9 (2 - 3)  
2006-09-08 00:00 Volga - Jenisej 1 - 10 (1 - 7)  
2006-09-08 00:00 Vodnik - Stroitel 9 - 2 (4 - 2)  
2006-09-08 00:00 Metallurg (Bratsk) - Start 6 - 1 (2 - 0)  
2006-09-09 00:00 Lesokhimik - SKA Neftyanik 2 - 6 (0 - 2)  
2006-09-09 00:00 Volga - Metallurg (Bratsk) 5 - 1 (2 - 1)  
2006-09-09 00:00 Uralsky Trubnik - Jenisej 3 - 2 (2 - 1)  
2006-09-09 00:00 Dynamo (Moscow) - Zorkij 5 - 6 (2 - 3)  
2006-09-10 00:00 Start - Zorkij 5 - 8 (4 - 5)  
2006-09-10 00:00 Vodnik - SKA Neftyanik 5 - 6 (0 - 5)  
2006-09-10 00:00 Lesokhimik - Stroitel 11 - 0 (8 - 0)  
2006-09-11 00:00 Uralsky Trubnik - SKA Neftyanik 11 - 1 (5 - 0)  
2006-09-11 00:00 Metallurg (Bratsk) - Vodnik 2 - 3 (1 - 2)  
2006-09-11 00:00 Stroitel - Start 4 - 9 (2 - 6)  
2006-09-11 00:00 Jenisej - Dynamo (Moscow) 8 - 12 (1 - 6)  
2006-09-12 00:00 Dynamo (Moscow) - Metallurg (Bratsk) 10 - 5 (3 - 1)  
2006-09-12 00:00 Zorkij - Volga 13 - 1 (4 - 0)  
2006-09-12 00:00 Jenisej - Lesokhimik 7 - 3 (3 - 2)  
2006-09-12 00:00 Stroitel - Uralsky Trubnik 1 - 12 (0 - 6)  
2006-09-13 00:00 Start - Jenisej 3 - 14 (1 - 7)  
2006-09-13 00:00 Metallurg (Bratsk) - Lesokhimik 5 - 2 (3 - 2)  
2006-09-13 00:00 SKA Neftyanik - Volga 7 - 2 (3 - 2)  
2006-09-13 00:00 Vodnik - Zorkij 1 - 5 (0 - 1)  

Russian cup Round 1 Group 2

Rodinarus1090185-4327
Baykal Energyrus1090170-3527
Kuzbassrus1080288-4124
Sibselmashrus1070357-4921
Raketarus1060464-5218
Sayanyrus1050558-6015
SKA Zabajkaletsrus1040652-5912
Mayakrus1030753-719
Lokomotiv (Orenburg)rus1020832-656
SKA Sverdlovskrus1010930-703
AMNGR (Murmansk)rus1010931-753

2006-08-10 13:00 SKA Zabajkalets - Rodina 5 - 11 (3 - 8)  
2006-08-10 16:00 AMNGR (Murmansk) - Lokomotiv (Orenburg) 5 - 2 (1 - 0)  
2006-08-10 19:00 Baykal Energy - Sibselmash 7 - 1 (4 - 0)  
2006-08-11 13:00 SKA Zabajkalets - AMNGR (Murmansk) 11 - 5 (5 - 2)  
2006-08-11 16:00 Sibselmash - Lokomotiv (Orenburg) 8 - 3 (3 - 1)  
2006-08-11 19:00 Rodina - Baykal Energy 9 - 3 (4 - 2)  
2006-08-12 13:00 Sibselmash - SKA Zabajkalets 7 - 4 (4 - 0)  
2006-08-12 16:00 Lokomotiv (Orenburg) - Baykal Energy 5 - 6 (3 - 2)  
2006-08-12 19:00 Rodina - AMNGR (Murmansk) 4 - 2 (2 - 1)  
2006-08-14 13:00 Lokomotiv (Orenburg) - SKA Zabajkalets 3 - 5 (2 - 4)  
2006-08-14 16:00 Baykal Energy - AMNGR (Murmansk) 6 - 1 (1 - 1)  
2006-08-14 19:00 Rodina - Sibselmash 9 - 4 (4 - 2)  
2006-08-15 00:00 SKA Zabajkalets - Baykal Energy 2 - 7 (1 - 5)  
2006-08-16 00:00 Rodina - Lokomotiv (Orenburg) 7 - 2 (5 - 1)  
2006-08-16 00:00 AMNGR (Murmansk) - Sibselmash 1 - 9 (0 - 4)  
2006-08-25 00:00 Kuzbass - Raketa 11 - 5 (6 - 1)  
2006-08-25 00:00 Mayak - Sayany 1 - 6 (1 - 2)  
2006-08-27 00:00 Raketa - SKA Sverdlovsk 8 - 3 (11 - 6)  
2006-08-27 00:00 Kuzbass - Mayak 11 - 6 (4 - 2)  
2006-08-28 00:00 Sayany - Kuzbass 2 - 9 (0 - 3)  
2006-08-29 00:00 Mayak - Raketa 4 - 7 (2 - 3)  
2006-08-29 18:00 SKA Sverdlovsk - Sayany 3 - 5 (1 - 1)  
2006-08-30 11:00 SKA Sverdlovsk - Mayak 1 - 11 (0 - 6)  
2006-08-31 00:00 Sayany - Raketa 11 - 4 (5 - 3)  
2006-09-15 00:00 Kuzbass - SKA Sverdlovsk 9 - 4 (7 - 3)  
2006-09-16 00:00 Sibselmash - SKA Sverdlovsk 8 - 3 (4 - 1)  
2006-09-16 00:00 Kuzbass - Rodina 6 - 8 (0 - 5)  
2006-09-16 00:00 Baykal Energy - Raketa 8 - 6 (4 - 2)  
2006-09-16 00:00 Mayak - SKA Zabajkalets 6 - 3 (4 - 1)  
2006-09-17 00:00 Raketa - Lokomotiv (Orenburg) 6 - 1 (4 - 1)  
2006-09-17 00:00 Sibselmash - Kuzbass 1 - 9 (0 - 3)  
2006-09-17 00:00 Mayak - Baykal Energy 2 - 10 (1 - 7)  
2006-09-17 00:00 Sayany - AMNGR (Murmansk) 5 - 4 (2 - 3)  
2006-09-18 00:00 AMNGR (Murmansk) - Raketa 2 - 9 (2 - 5)  
2006-09-18 00:00 Lokomotiv (Orenburg) - Sayany 3 - 13 (1 - 7)  
2006-09-18 00:00 SKA Sverdlovsk - SKA Zabajkalets 1 - 6 (0 - 3)  
2006-09-19 00:00 Lokomotiv (Orenburg) - SKA Sverdlovsk 5 - 3 (1 - 1)  
2006-09-19 00:00 Kuzbass - Baykal Energy 3 - 6 (3 - 3)  
2006-09-19 09:00 Sayany - Sibselmash 4 - 5 (3 - 3)  
2006-09-19 15:00 Rodina - Mayak 13 - 4 (8 - 0)  
2006-09-20 12:00 SKA Zabajkalets - Kuzbass 5 - 8 (2 - 2)  
2006-09-20 15:00 Raketa - Rodina 9 - 3 (2 - 2)  
2006-09-20 18:00 AMNGR (Murmansk) - Mayak 5 - 10 (1 - 7)  
2006-09-21 00:00 Raketa - SKA Zabajkalets 6 - 4 (3 - 2)  
2006-09-21 00:00 Sibselmash - Mayak 9 - 5 (7 - 1)  
2006-09-21 00:00 Baykal Energy - Sayany 11 - 2 (4 - 1)  
2006-09-21 09:00 SKA Sverdlovsk - AMNGR (Murmansk) 5 - 4 (1 - 3)  
2006-09-22 09:00 Raketa - Sibselmash 4 - 5 (1 - 1)  
2006-09-22 12:00 Baykal Energy - SKA Sverdlovsk 6 - 4 (2 - 1)  
2006-09-22 15:00 Lokomotiv (Orenburg) - Kuzbass 2 - 8 (1 - 2)  
2006-09-22 18:00 Sayany - Rodina 5 - 13 (1 - 5)  
2006-09-23 09:00 SKA Zabajkalets - Sayany 7 - 5 (5 - 1)  
2006-09-23 12:00 AMNGR (Murmansk) - Kuzbass 2 - 14 (0 - 6)  
2006-09-23 15:00 Mayak - Lokomotiv (Orenburg) 4 - 6 (1 - 3)  
2006-09-23 18:00 SKA Sverdlovsk - Rodina 3 - 8 (3 - 4)  

Russian cup Round 2 Group 1

Dynamo (Moscow)rus330039-109
Rodinarus320119-166
Vodnikrus301213-191
Mayakrus30129-351

2006-10-14 00:00 Rodina - Vodnik 5 - 4  
2006-10-14 00:00 Dynamo (Moscow) - Mayak 21 - 1  
2006-10-15 00:00 Mayak - Rodina 3 - 9  
2006-10-15 00:00 Vodnik - Dynamo (Moscow) 4 - 9  
2006-10-16 00:00 Vodnik - Mayak 5 - 5  
2006-10-16 00:00 Dynamo (Moscow) - Rodina 9 - 5  

Russian cup Round 2 Group 2

Zorkijrus330034-79
Uralsky Trubnikrus320116-216
Volgarus31029-183
Raketarus30038-210

2006-10-15 00:00 Uralsky Trubnik - Raketa 7 - 4  
2006-10-15 00:00 Zorkij - Volga 12 - 0  
2006-10-16 00:00 Volga - Uralsky Trubnik 4 - 5  
2006-10-16 00:00 Raketa - Zorkij 3 - 9  
2006-10-17 00:00 Raketa - Volga 1 - 5  
2006-10-17 00:00 Zorkij - Uralsky Trubnik 13 - 4  

Russian cup Round 2 Group 3

Kuzbassrus330023-79
Jenisejrus311112-124
Sibselmashrus302112-162
SKA Zabajkaletsrus30127-191

2006-10-14 00:00 Kuzbass - SKA Zabajkalets 10 - 0  
2006-10-14 00:00 Jenisej - Sibselmash 4 - 4  
2006-10-15 00:00 Sibselmash - Kuzbass 4 - 8  
2006-10-15 00:00 SKA Zabajkalets - Jenisej 3 - 5  
2006-10-17 00:00 Sibselmash - SKA Zabajkalets 4 - 4  
2006-10-17 00:00 Jenisej - Kuzbass 3 - 5  

Russian cup Round 2 Group 4

Baykal Energyrus330022-79
SKA Neftyanikrus32017-106
Sayanyrus31028-93
Metallurg (Bratsk)rus30033-140

2006-10-21 00:00 Baykal Energy - Sayany 7 - 3  
2006-10-21 00:00 SKA Neftyanik - Metallurg (Bratsk) 3 - 1  
2006-10-22 00:00 Metallurg (Bratsk) - Baykal Energy 1 - 6  
2006-10-22 00:00 Sayany - SKA Neftyanik 0 - 1  
2006-10-24 00:00 Sayany - Metallurg (Bratsk) 5 - 1  
2006-10-24 00:00 Baykal Energy - SKA Neftyanik 9 - 3  

Poängligan

Pl. Namn   Lag.MålAssPo
1Mikhail SveshnikovrusDynamo (Moscow)51318
2Sergej LomanovrusDynamo (Moscow)12416
 Evgenij IvanushkinrusDynamo (Moscow)11516
4Denis TurkovrusSibselmash14115
5Rinat ShamsutovrusDynamo (Moscow)6814
 Viktor ChernyshovrusDynamo (Moscow)5914
7Vjacheslav BronnikovkazRodina8412
8Magnus MuhrénsveDynamo (Moscow)7310
 Sergej RogulevrusBaykal Energy6410
 Ivan MaximovrusDynamo (Moscow)6410

Poängligan

Pl. Namn   Lag.MålAssPo

Slutspel 2


Quarter final

2006-11-05 00:00 Baykal Energy - Jenisej 7 - 5 (3 - 2)  
2006-11-05 00:00 Kuzbass - SKA Neftyanik 6 - 4 (4 - 2)  
2006-11-05 00:00 Zorkij - Uralsky Trubnik 7 - 4 (3 - 2)  
2006-11-05 00:00 Dynamo (Moscow) - Rodina 11 - 2 (7 - 1)  

Semi final

2006-11-06 00:00 Zorkij - Kuzbass 8 - 5 (6 - 2)  
2006-11-06 00:00 Dynamo (Moscow) - Baykal Energy 10 - 5 (5 - 2)  

Final

2006-11-07 00:00 Dynamo (Moscow) - Zorkij 8 - 4 (8 - 0)  

Senaste foruminlägg
TV-sändningar
 Nya/Uppdaterade länkar
 Senaste uppdatering
Bandysidan rekomenderar
 Logga in