bandysidan.nu        English
DEBUG: 51

Exte World Cup 2006/07

Exte World Cup
Visa matcher:Vid grupper | Alla tillsammans
Visa/Dölj målskyttar

World Cup A

Hammarby IFsve32017-64
Kuzbassrus31119-53
Zorkijrus31119-73
Västerås SKsve31023-102

2006-10-26 14:15 Zorkij - Kuzbass 3 - 3 (2 - 1)  
2006-10-26 15:50 Hammarby IF - Västerås SK 4 - 0 (2 - 0)  
2006-10-27 11:45 Hammarby IF - Zorkij 1 - 5 (1 - 3)  
2006-10-27 13:20 Västerås SK - Kuzbass 0 - 5 (0 - 3)  
2006-10-27 22:50 Zorkij - Västerås SK 1 - 3 (1 - 0)  
2006-10-28 00:25 Kuzbass - Hammarby IF 1 - 2 (1 - 2)  

World Cup B

Dynamo (Moscow)rus330026-16
Sandvikens AIKsve320118-74
Tornio PVfin31027-262
IFK Vänersborgsve30032-190

2006-10-26 12:40 Sandvikens AIK - IFK Vänersborg 6 - 1 (2 - 0)  
2006-10-26 16:00 Dynamo (Moscow) - Tornio PV 14 - 0 (7 - 0)  
2006-10-27 08:35 Sandvikens AIK - Tornio PV 11 - 3 (8 - 1)  
2006-10-27 10:10 Dynamo (Moscow) - IFK Vänersborg 9 - 0 (8 - 0)  
2006-10-27 21:15 Dynamo (Moscow) - Sandvikens AIK 3 - 1 (0 - 0)  
2006-10-28 07:00 Tornio PV - IFK Vänersborg 4 - 1 (1 - 1)  

World Cup C

Edsbyns IFsve330016-66
Rodinarus320112-74
Raketarus31027-82
Stabæknor30035-190

2006-10-26 19:00 Edsbyns IF - Stabæk 9 - 2 (6 - 0)  
2006-10-26 23:25 Rodina - Raketa 3 - 2 (1 - 0)  
2006-10-27 14:55 Rodina - Stabæk 6 - 1 (2 - 1)  
2006-10-27 19:40 Edsbyns IF - Raketa 3 - 1 (3 - 1)  
2006-10-28 08:35 Stabæk - Raketa 2 - 4 (2 - 0)  
2006-10-28 10:10 Edsbyns IF - Rodina 4 - 3 (3 - 2)  

World Cup D

Bollnäs GoIFsve330013-06
Akzhaiyk (Uralsk)kaz32012-34
Ljusdals BKsve31026-82
OLS Uleåborgfin30031-110

2006-10-26 20:15 Ljusdals BK - OLS Uleåborg 6 - 1 (3 - 1)  
2006-10-26 21:50 Bollnäs GoIF - Akzhaiyk (Uralsk) 3 - 0 (1 - 0)  
2006-10-27 16:30 OLS Uleåborg - Akzhaiyk (Uralsk) 0 - 1 (0 - 0)  
2006-10-28 02:00 Ljusdals BK - Bollnäs GoIF 0 - 6 (0 - 1)  
2006-10-28 15:35 Ljusdals BK - Akzhaiyk (Uralsk) 0 - 1 (0 - 1)  
2006-10-28 17:10 Bollnäs GoIF - OLS Uleåborg 4 - 0 (3 - 0)  

World Cup E

Falu BSsve330010-76
Brobergs IFsve320114-44
Mjøndalens IFnor30127-131
AMNGR (Murmansk)rus30125-121

2006-10-26 09:30 Brobergs IF - Mjøndalens IF 7 - 2 (5 - 2)  
2006-10-26 11:05 Falu BS - AMNGR (Murmansk) 4 - 3 (3 - 1)  
2006-10-27 01:00 Mjøndalens IF - Falu BS 3 - 4 (1 - 1)  
2006-10-27 07:00 Brobergs IF - AMNGR (Murmansk) 6 - 0 (3 - 0)  
2006-10-28 11:45 Mjøndalens IF - AMNGR (Murmansk) 2 - 2 (0 - 1)  
2006-10-28 14:00 Brobergs IF - Falu BS 1 - 2 (0 - 1)  

Poängligan

Pl. Namn   Lag.MMålAssPo
1Patrik NilssonsveSandvikens AIK37310
2Evgenij IvanushkinrusDynamo (Moscow)3628
3Mikko AarnifinSandvikens AIK3347
 Sergej LomanovrusDynamo (Moscow)2527
5Mikhail SveshnikovrusDynamo (Moscow)2314
 Per-Olov StrandsveBrobergs IF3404
 Joakim HedbergsveBollnäs GoIF3404
 Linus ForslundsveSandvikens AIK3404
 Mattias HammarströmsveEdsbyns IF3404
10Sergej KharitonovrusRaketa3303

Slutspel 2


Quarter final

2006-10-28 20:00 Hammarby IF - Sandvikens AIK 2 - 2 (1 - 2)
     Sandvikens AIK vann med 1 - 3 på straffar.  
2006-10-28 21:35 Dynamo (Moscow) - Falu BS 7 - 1 (3 - 0)  
2006-10-28 23:10 Zorkij - Rodina 4 - 1 (2 - 0)  
2006-10-29 00:45 Edsbyns IF - Bollnäs GoIF 1 - 1 (1 - 0)
     Edsbyns IF vann med 8 - 7 på straffar.  

Semi final

2006-10-29 09:05 Sandvikens AIK - Dynamo (Moscow) 1 - 9 (0 - 5)  
2006-10-29 10:40 Zorkij - Edsbyns IF 7 - 2 (4 - 0)  

Final

2006-10-29 15:20 Dynamo (Moscow) - Zorkij 7 - 6 ef (2 - 1)  

Senaste foruminlägg
TV-sändningar
 Nya/Uppdaterade länkar
 Senaste uppdatering
Bandysidan rekomenderar
 Logga in