bandysidan.nu        English
DEBUG: 45

Russian Cup 2002/03

Visa matcher:Vid grupper | Alla tillsammans
Visa/Dölj målskyttar

Russian cup Round 1 Group 1

Vodnikrus550065-610
Zorkijrus540131-198
Volgarus530217-126
Severonickelrus511323-393
Severrus511319-393
Dynamo (Moscow)rus50057-470

2002-10-12 00:00 Vodnik - Sever 18 - 1  
2002-10-12 00:00 Zorkij - Dynamo (Moscow) 6 - 0  
2002-10-12 00:00 Volga - Severonickel 2 - 0  
2002-10-13 00:00 Vodnik - Volga 3 - 1  
2002-10-13 00:00 Severonickel - Dynamo (Moscow) 11 - 4  
2002-10-13 00:00 Sever - Zorkij 3 - 7  
2002-10-14 00:00 Volga - Sever 8 - 3  
2002-10-15 00:00 Dynamo (Moscow) - Vodnik 1 - 19  
2002-10-15 00:00 Severonickel - Zorkij 7 - 10  
2002-10-16 00:00 Sever - Severonickel 5 - 5  
2002-10-16 00:00 Dynamo (Moscow) - Volga 1 - 4  
2002-10-16 00:00 Zorkij - Vodnik 3 - 7  
2002-10-17 00:00 Sever - Dynamo (Moscow) 7 - 1  
2002-10-17 00:00 Zorkij - Volga 5 - 2  
2002-10-17 00:00 Vodnik - Severonickel 18 - 0  

Russian cup Round 1 Group 2

Rodinarus431021-57
Startrus431021-107
Stroitelrus420220-94
Mayakrus410310-222
Lokomotiv (Orenburg)rus40048-340

2002-10-12 00:00 Start - Lokomotiv (Orenburg) 9 - 2  
2002-10-12 00:00 Stroitel - Mayak 9 - 2  
2002-10-13 00:00 Rodina - Lokomotiv (Orenburg) 12 - 1  
2002-10-13 00:00 Start - Stroitel 4 - 3  
2002-10-14 00:00 Mayak - Rodina 1 - 4  
2002-10-15 00:00 Lokomotiv (Orenburg) - Stroitel 1 - 8  
2002-10-15 00:00 Mayak - Start 2 - 5  
2002-10-16 00:00 Rodina - Start 3 - 3  
2002-10-17 00:00 Lokomotiv (Orenburg) - Mayak 4 - 5  
2002-10-17 00:00 Stroitel - Rodina 0 - 2  

Russian cup Round 1 Group 3

SKA Neftyanikrus431022-117
Raketarus422022-136
Metallurg (Bratsk)rus421128-165
Uralsky Trubnikrus410318-162
Raketa - 2rus40043-370

2002-10-12 00:00 SKA Neftyanik - Raketa - 2 8 - 1  
2002-10-12 00:00 Raketa - Metallurg (Bratsk) 6 - 6  
2002-10-13 00:00 Uralsky Trubnik - Raketa 2 - 5  
2002-10-14 00:00 SKA Neftyanik - Uralsky Trubnik 4 - 2  
2002-10-14 00:00 Metallurg (Bratsk) - Raketa - 2 12 - 0  
2002-10-15 00:00 Raketa - SKA Neftyanik 4 - 4  
2002-10-16 00:00 Raketa - 2 - Uralsky Trubnik 1 - 10  
2002-10-16 00:00 SKA Neftyanik - Metallurg (Bratsk) 6 - 4  
2002-10-17 00:00 Metallurg (Bratsk) - Uralsky Trubnik 6 - 4  
2002-10-17 00:00 Raketa - Raketa - 2 7 - 1  

Russian cup Round 1 Group 4

Sibskanarus550028-1410
Kuzbassrus540131-148
Sayanyrus520312-204
SKA Sverdlovskrus520312-224
Sibselmashrus510417-232
SKA Zabajkaletsrus510412-192

2002-10-22 00:00 Sibselmash - Sayany 2 - 3  
2002-10-22 00:00 Kuzbass - SKA Zabajkalets 2 - 1  
2002-10-22 00:00 Sibskana - SKA Sverdlovsk 5 - 3  
2002-10-23 00:00 Kuzbass - Sibselmash 7 - 4  
2002-10-23 00:00 SKA Zabajkalets - Sibskana 1 - 4  
2002-10-23 00:00 Sayany - SKA Sverdlovsk 0 - 1  
2002-10-24 00:00 SKA Zabajkalets - Sibselmash 4 - 3  
2002-10-24 00:00 SKA Sverdlovsk - Kuzbass 1 - 9  
2002-10-24 00:00 Sibskana - Sayany 6 - 2  
2002-10-26 00:00 Sibskana - Sibselmash 6 - 3  
2002-10-26 00:00 Sayany - Kuzbass 1 - 8  
2002-10-26 00:00 SKA Sverdlovsk - SKA Zabajkalets 4 - 3  
2002-10-27 00:00 Kuzbass - Sibskana 5 - 7  
2002-10-27 00:00 Sayany - SKA Zabajkalets 6 - 3  
2002-10-27 00:00 Sibselmash - SKA Sverdlovsk 5 - 3  

Russian cup Round 2 Group 1

Vodnikrus660065-912
Volgarus631231-327
Startrus621340-225
Severonickelrus60067-800

2002-11-05 00:00 Start - Volga 4 - 4  
2002-11-05 00:00 Vodnik - Severonickel 15 - 0  
2002-11-06 00:00 Severonickel - Start 2 - 15  
2002-11-06 00:00 Volga - Vodnik 1 - 8  
2002-11-07 00:00 Volga - Severonickel 12 - 2  
2002-11-07 00:00 Start - Vodnik 3 - 5  
2002-11-09 00:00 Volga - Start 5 - 4  
2002-11-09 00:00 Severonickel - Vodnik 1 - 19  
2002-11-10 00:00 Start - Severonickel 12 - 1  
2002-11-10 00:00 Vodnik - Volga 13 - 2  
2002-11-11 00:00 Severonickel - Volga 1 - 7  
2002-11-11 00:00 Vodnik - Start 5 - 2  

Russian cup Round 2 Group 2

Rodinarus651032-1311
Zorkijrus632128-138
Mayakrus611412-363
Stroitelrus602413-232

2002-11-05 00:00 Zorkij - Mayak 6 - 1  
2002-11-05 00:00 Rodina - Stroitel 4 - 1  
2002-11-06 00:00 Mayak - Rodina 2 - 10  
2002-11-06 00:00 Stroitel - Zorkij 1 - 5  
2002-11-07 00:00 Rodina - Zorkij 3 - 3  
2002-11-07 00:00 Mayak - Stroitel 4 - 2  
2002-11-09 00:00 Mayak - Zorkij 0 - 9  
2002-11-09 00:00 Stroitel - Rodina 3 - 4  
2002-11-10 00:00 Rodina - Mayak 6 - 2  
2002-11-10 00:00 Zorkij - Stroitel 3 - 3  
2002-11-11 00:00 Zorkij - Rodina 2 - 5  
2002-11-11 00:00 Stroitel - Mayak 3 - 3  

Russian cup Round 2 Group 3

Raketarus650132-2510
SKA Neftyanikrus631229-227
Uralsky Trubnikrus621323-215
SKA Sverdlovskrus610521-372

2002-11-05 00:00 SKA Neftyanik - SKA Sverdlovsk 7 - 4  
2002-11-05 00:00 Uralsky Trubnik - Raketa 4 - 6  
2002-11-06 00:00 SKA Neftyanik - Uralsky Trubnik 3 - 3  
2002-11-06 00:00 Raketa - SKA Sverdlovsk 7 - 5  
2002-11-07 00:00 Uralsky Trubnik - SKA Sverdlovsk 3 - 4  
2002-11-07 00:00 Raketa - SKA Neftyanik 2 - 4  
2002-11-09 00:00 Raketa - Uralsky Trubnik 3 - 2  
2002-11-09 00:00 SKA Sverdlovsk - SKA Neftyanik 1 - 7  
2002-11-10 00:00 Uralsky Trubnik - SKA Neftyanik 5 - 3  
2002-11-10 00:00 SKA Sverdlovsk - Raketa 5 - 7  
2002-11-11 00:00 SKA Sverdlovsk - Uralsky Trubnik 2 - 6  
2002-11-11 00:00 SKA Neftyanik - Raketa 5 - 7  

Russian cup Round 2 Group 4

Kuzbassrus660049-1112
Sibskanarus630321-216
Sayanyrus620417-334
Metallurg (Bratsk)rus610516-382

2002-11-05 00:00 Sibskana - Metallurg (Bratsk) 2 - 1  
2002-11-05 00:00 Kuzbass - Sayany 9 - 2  
2002-11-06 00:00 Kuzbass - Sibskana 4 - 1  
2002-11-06 00:00 Metallurg (Bratsk) - Sayany 2 - 3  
2002-11-07 00:00 Metallurg (Bratsk) - Kuzbass 1 - 15  
2002-11-07 00:00 Sayany - Sibskana 1 - 4  
2002-11-09 00:00 Sayany - Kuzbass 2 - 9  
2002-11-09 00:00 Metallurg (Bratsk) - Sibskana 4 - 8  
2002-11-10 00:00 Sibskana - Kuzbass 2 - 5  
2002-11-10 00:00 Sayany - Metallurg (Bratsk) 3 - 5  
2002-11-11 00:00 Sibskana - Sayany 4 - 6  
2002-11-11 00:00 Kuzbass - Metallurg (Bratsk) 7 - 3  

Slutspel 2


Kvartsfinaler

2003-03-08 00:00 Vodnik - Zorkij 9 - 2  
2003-03-08 00:00 Raketa - SKA Neftyanik 3 - 6  
2003-03-08 00:00 Rodina - Volga 7 - 4  
2003-03-08 00:00 Kuzbass - Sibskana 6 - 2  

Semifinaler

2003-03-09 00:00 Kuzbass - Rodina 6 - 3  
2003-03-09 00:00 SKA Neftyanik - Vodnik 8 - 6  

3rd place

2003-03-10 00:00 Vodnik - Rodina 5 - 5
     Rodina vann med 3 - 5 på straffar.  

Final

2003-03-10 00:00 Kuzbass - SKA Neftyanik 5 - 1  

Senaste foruminlägg
TV-sändningar
 Nya/Uppdaterade länkar
 Senaste uppdatering
Bandysidan rekomenderar
 Logga in