bandysidan.nu        English
DEBUG: 4

Bandy World Cup 2003/04

Bandy World Cup
Visa matcher:Vid grupper | Alla tillsammans
Visa/Dölj målskyttar

World Cup A1

Vodnikrus330013-06
Brobergs IFsve32018-54
Västerås SKsve31025-82
Tornio PVfin30035-180

2003-10-23 00:00 Brobergs IF - Vodnik 0 - 1 (0 - 1)  
2003-10-24 00:00 Tornio PV - Västerås SK 2 - 4 (0 - 3)  
2003-10-24 00:00 Brobergs IF - Tornio PV 5 - 3 (2 - 1)  
2003-10-25 00:00 Vodnik - Västerås SK 3 - 0 (0 - 0)  
2003-10-25 00:00 Vodnik - Tornio PV 9 - 0 (4 - 0)  
2003-10-25 00:00 Brobergs IF - Västerås SK 3 - 1 (1 - 0)  

World Cup A2

Sandvikens AIKsve330017-26
IFK Vänersborgsve320115-74
Boltic/Götasve310213-82
Sarpsborgnor30031-290

2003-10-24 11:00 Boltic/Göta - Sarpsborg 11 - 0 (6 - 0)  
2003-10-24 12:30 IFK Vänersborg - Sandvikens AIK 0 - 6 (0 - 4)  
2003-10-24 18:30 IFK Vänersborg - Sarpsborg 11 - 0 (3 - 0)  
2003-10-24 23:00 Sandvikens AIK - Boltic/Göta 4 - 1 (2 - 0)  
2003-10-25 09:00 IFK Vänersborg - Boltic/Göta 4 - 1 (0 - 0)  
2003-10-25 13:30 Sandvikens AIK - Sarpsborg 7 - 1 (3 - 0)  

World Cup B1

Kuzbassrus321021-15
Edsbyns IFsve321016-25
Mjøndalens IFnor310210-142
Amur Tigersusa30033-330

2003-10-24 00:30 Edsbyns IF - Mjøndalens IF 4 - 2 (2 - 0)  
2003-10-24 09:30 Amur Tigers - Kuzbass 0 - 14 (0 - 9)  
2003-10-24 15:30 Kuzbass - Mjøndalens IF 7 - 1 (4 - 0)  
2003-10-24 20:00 Edsbyns IF - Amur Tigers 12 - 0 (8 - 0)  
2003-10-25 12:00 Amur Tigers - Mjøndalens IF 3 - 7 (1 - 1)  
2003-10-25 18:00 Edsbyns IF - Kuzbass 0 - 0 (0 - 0)  

World Cup B2

Hammarby IFsve321013-55
Ljusdals BKsve312012-54
Bollnäs GoIFsve311111-173
OLS Uleåborgfin30036-150

2003-10-23 20:00 Ljusdals BK - OLS Uleåborg 7 - 0 (3 - 0)  
2003-10-23 21:30 Bollnäs GoIF - Hammarby IF 2 - 9 (0 - 4)  
2003-10-24 17:00 Hammarby IF - OLS Uleåborg 3 - 2 (3 - 0)  
2003-10-25 02:00 Ljusdals BK - Bollnäs GoIF 4 - 4 (1 - 2)  
2003-10-25 16:30 Ljusdals BK - Hammarby IF 1 - 1 (1 - 1)  
2003-10-25 19:30 Bollnäs GoIF - OLS Uleåborg 5 - 4 (4 - 2)  

Skytteligan

Pl. Namn   Lag.Mål
1Sami LaakkonenfinIFK Vänersborg7
2Igor GapanovichrusLjusdals BK6
3Vitalij KljushanovrusVodnik4
 Robert ArnesennorMjøndalens IF4
 Ari HolopainenfinIFK Vänersborg4
 Kalle SpjuthsveHammarby IF4
 Åke GillbergsveBollnäs GoIF4
 Alexej KitkovrusKuzbass4
 Rickard TimmerklevsveBoltic/Göta4
 Jonas EdlingsveEdsbyns IF4

Slutspel 2


Kvartsfinaler

2003-10-25 21:30 Vodnik - IFK Vänersborg 6 - 1 (4 - 1)  
2003-10-25 23:00 Sandvikens AIK - Brobergs IF 2 - 2 (0 - 1)
     Sandvikens AIK vann med 5 - 4 på straffar.  
2003-10-26 00:30 Ljusdals BK - Kuzbass 3 - 6 (2 - 1)  
2003-10-26 02:00 Hammarby IF - Edsbyns IF 1 - 1 (1 - 0)
     Edsbyns IF vann med 1 - 2 på straffar.  

Semifinaler

2003-10-26 11:00 Kuzbass - Vodnik 2 - 3 (1 - 1)  
2003-10-26 12:30 Edsbyns IF - Sandvikens AIK 1 - 5 (1 - 3)  

Final

2003-10-26 17:00 Sandvikens AIK - Vodnik 3 - 4 (1 - 3)  

Senaste foruminlägg
TV-sändningar
 Nya/Uppdaterade länkar
 Senaste uppdatering
Bandysidan rekomenderar
 Logga in