bandysidan.nu        English
DEBUG: 27

Russian Cup 2005/06

Visa matcher:Vid grupper | Alla tillsammans
Visa/Dölj målskyttar

Russian cup Round 1 Group 1

Dynamo (Moscow)rus440049-148
SKA Neftyanikrus430133-126
Vodnikrus420220-294
Metallurg (Bratsk)rus410311-342
Lesokhimikrus40049-330

2005-09-11 00:00 Dynamo (Moscow) - Lesokhimik 11 - 2 (7 - 0)  
2005-09-11 00:00 SKA Neftyanik - Vodnik 7 - 1 (1 - 1)  
2005-09-12 00:00 Vodnik - Lesokhimik 5 - 4 (2 - 3)  
2005-09-12 00:00 Metallurg (Bratsk) - Dynamo (Moscow) 3 - 13 (1 - 7)  
2005-09-13 00:00 SKA Neftyanik - Metallurg (Bratsk) 11 - 0 (5 - 0)  
2005-09-14 00:00 Vodnik - Dynamo (Moscow) 5 - 16 (1 - 10)  
2005-09-14 00:00 Lesokhimik - SKA Neftyanik 2 - 11 (1 - 4)  
2005-09-15 00:00 Lesokhimik - Metallurg (Bratsk) 1 - 6 (1 - 4)  
2005-09-16 00:00 Metallurg (Bratsk) - Vodnik 2 - 9 (0 - 5)  
2005-09-16 00:00 Dynamo (Moscow) - SKA Neftyanik 9 - 4 (7 - 1)  

Russian cup Round 1 Group 2

Kuzbassrus440042-108
Jenisejrus412114-174
Mayakrus420216-224
SKA Sverdlovskrus411212-223
Stroitelrus401312-251

2005-09-19 00:00 Jenisej - Stroitel 3 - 3 (0 - 2)  
2005-09-19 00:00 Kuzbass - SKA Sverdlovsk 12 - 3 (5 - 2)  
2005-09-20 00:00 Kuzbass - Jenisej 10 - 3 (5 - 1)  
2005-09-20 00:00 SKA Sverdlovsk - Mayak 3 - 5 (1 - 0)  
2005-09-21 00:00 Stroitel - Mayak 4 - 7 (1 - 4)  
2005-09-22 00:00 Stroitel - Kuzbass 2 - 11 (0 - 8)  
2005-09-22 00:00 Jenisej - SKA Sverdlovsk 2 - 2 (0 - 2)  
2005-09-23 00:00 Mayak - Jenisej 2 - 6 (2 - 2)  
2005-09-23 00:00 SKA Sverdlovsk - Stroitel 4 - 3 (2 - 1)  
2005-09-24 00:00 Mayak - Kuzbass 2 - 9 (1 - 3)  

Russian cup Round 1 Group 3

Uralsky Trubnikrus431019-157
Startrus430123-186
Rodinarus421117-145
Sibselmashrus401312-181
Volgarus401311-171

2005-09-19 00:00 Start - Uralsky Trubnik 4 - 5 (2 - 2)  
2005-09-19 00:00 Rodina - Sibselmash 3 - 2 (1 - 2)  
2005-09-20 00:00 Volga - Rodina 2 - 5 (0 - 2)  
2005-09-20 00:00 Sibselmash - Uralsky Trubnik 5 - 7 (3 - 6)  
2005-09-21 00:00 Start - Volga 7 - 5 (4 - 1)  
2005-09-22 00:00 Uralsky Trubnik - Rodina 4 - 4 (2 - 3)  
2005-09-22 00:00 Sibselmash - Start 3 - 6 (1 - 3)  
2005-09-23 00:00 Volga - Sibselmash 2 - 2 (0 - 1)  
2005-09-24 00:00 Uralsky Trubnik - Volga 3 - 2 (1 - 1)  
2005-09-24 00:00 Rodina - Start 5 - 6 (3 - 4)  

Russian cup Round 1 Group 4

Zorkijrus550047-1710
Baykal Energyrus540139-128
SKA Zabajkaletsrus530226-276
Sayanyrus520321-264
Raketarus510418-372
AMNGR (Murmansk)rus500513-450

2005-09-11 00:00 Baykal Energy - SKA Zabajkalets 6 - 1 (3 - 0)  
2005-09-11 00:00 Zorkij - AMNGR (Murmansk) 13 - 1 (6 - 1)  
2005-09-12 00:00 Sayany - Raketa 4 - 3 (0 - 2)  
2005-09-12 00:00 SKA Zabajkalets - AMNGR (Murmansk) 4 - 2 (3 - 1)  
2005-09-13 00:00 Sayany - SKA Zabajkalets 6 - 8 (5 - 6)  
2005-09-13 00:00 Raketa - AMNGR (Murmansk) 6 - 4 (4 - 2)  
2005-09-13 00:00 Zorkij - Baykal Energy 5 - 4 (2 - 2)  
2005-09-14 00:00 Raketa - Zorkij 4 - 11 (2 - 5)  
2005-09-14 00:00 Baykal Energy - Sayany 4 - 1 (4 - 1)  
2005-09-15 00:00 AMNGR (Murmansk) - Baykal Energy 4 - 16 (2 - 9)  
2005-09-15 00:00 SKA Zabajkalets - Raketa 9 - 4 (5 - 1)  
2005-09-15 00:00 Zorkij - Sayany 9 - 4 (3 - 2)  
2005-09-16 00:00 Raketa - Baykal Energy 1 - 9 (0 - 5)  
2005-09-16 00:00 SKA Zabajkalets - Zorkij 4 - 9 (1 - 4)  
2005-09-16 00:00 AMNGR (Murmansk) - Sayany 2 - 6 (1 - 4)  

Russian cup Round 2 Group 1

Dynamo (Moscow)rus330037-116
Uralsky Trubnikrus310214-202
Vodnikrus310212-222
Startrus310211-212

2005-10-13 13:00 Vodnik - Uralsky Trubnik 2 - 5 (1 - 5)  
2005-10-13 16:00 Dynamo (Moscow) - Start 11 - 2 (6 - 0)  
2005-10-15 10:00 Start - Vodnik 3 - 5 (1 - 4)  
2005-10-15 13:00 Uralsky Trubnik - Dynamo (Moscow) 4 - 12 (4 - 6)  
2005-10-16 10:00 Uralsky Trubnik - Start 5 - 6 (1 - 4)  
2005-10-16 13:00 Dynamo (Moscow) - Vodnik 14 - 5 (5 - 0)  

Russian cup Round 2 Group 2

Rodinarus220013-14
Zorkijrus21019-72
Mayakrus31026-92
SKA Sverdlovskrus31023-142

2005-10-15 04:00 Zorkij - SKA Sverdlovsk 4 - 1 (3 - 0)  
2005-10-15 07:00 Mayak - Rodina 0 - 3 (0 - 2)  
2005-10-16 07:00 Mayak - Zorkij 6 - 5 (2 - 0)  
2005-10-16 20:00 SKA Sverdlovsk - Rodina 1 - 10 (0 - 5)  
2005-10-17 00:00 Rodina - Zorkij Inställd  
2005-10-17 12:30 SKA Sverdlovsk - Mayak 1 - 0 (0 - 0)  

Russian cup Round 2 Group 3

Kuzbassrus330028-46
Sayanyrus320117-204
Sibselmashrus310210-202
Metallurg (Bratsk)rus30039-200

2005-10-13 05:00 Metallurg (Bratsk) - Sibselmash 3 - 5 (2 - 4)  
2005-10-13 05:00 Kuzbass - Sayany 12 - 1 (7 - 1)  
2005-10-15 05:00 Sayany - Metallurg (Bratsk) 9 - 5 (5 - 4)  
2005-10-15 08:00 Sibselmash - Kuzbass 2 - 10 (0 - 5)  
2005-10-16 05:00 Sayany - Sibselmash 7 - 3 (2 - 1)  
2005-10-16 08:00 Kuzbass - Metallurg (Bratsk) 6 - 1 (4 - 1)  

Russian cup Round 2 Group 4

Baykal Energyrus330023-116
Jenisejrus320117-74
SKA Neftyanikrus310210-142
SKA Zabajkaletsrus300310-280

2005-10-13 00:00 SKA Neftyanik - SKA Zabajkalets 5 - 4 (3 - 3)  
2005-10-13 00:00 Jenisej - Baykal Energy 3 - 4 (3 - 3)  
2005-10-15 00:00 SKA Zabajkalets - Baykal Energy 4 - 11 (1 - 7)  
2005-10-15 00:00 SKA Neftyanik - Jenisej 1 - 2 (1 - 1)  
2005-10-16 00:00 Baykal Energy - SKA Neftyanik 8 - 4 (5 - 1)  
2005-10-16 00:00 Jenisej - SKA Zabajkalets 12 - 2 (7 - 0)  

Poängligan

Pl. Namn   Lag.MålAssPo
1Jonas HolgerssonsveZorkij02020
2Mikhail SveshnikovrusDynamo (Moscow)41216
 Magnus MuhrénsveZorkij9716
4Sami LaakkonenfinZorkij14014
5Sergej LomanovrusDynamo (Moscow)8513
 Alexander SapegarusKuzbass10313
7Evgenij IvanushkinrusDynamo (Moscow)12012
8Sergej ObuhovrusDynamo (Moscow)7411
9Ivan MaximovrusSKA Neftyanik7310
 Evgenij IgoshinrusBaykal Energy8210

Poängligan

Pl. Namn   Lag.MålAssPo
1Sergej ObuhovrusDynamo (Moscow)12315
2Mikhail SveshnikovrusDynamo (Moscow)31013
3Vadim StasenkorusKuzbass10010
4Vjacheslav BronnikovkazRodina527
 Sami LaakkonenfinZorkij527
 Pavel RjazantsevrusUralsky Trubnik617
 Ivan KunstmanrusSayany347
 Evgenij IvanushkinrusDynamo (Moscow)617
9Maxim ChermnykhrusDynamo (Moscow)156
 Sergej TarasovkazKuzbass426

Slutspel 2


Kvartsfinaler

2005-11-08 13:00 Rodina - Jenisej 8 - 5 (5 - 2)  
2005-11-08 17:00 Dynamo (Moscow) - Zorkij 12 - 2 (6 - 2)  
2005-11-08 07:00 Baykal Energy - Sayany 6 - 2 (4 - 1)  
2005-11-08 10:00 Kuzbass - Uralsky Trubnik 7 - 2 (5 - 2)  

Semifinaler

2005-11-09 14:00 Baykal Energy - Kuzbass 6 - 5 ef (4 - 3)  
2005-11-09 17:00 Rodina - Dynamo (Moscow) 3 - 11 (2 - 5)  

Final

2005-11-10 00:00 Baykal Energy - Dynamo (Moscow) 4 - 14 (3 - 5)  

Senaste foruminlägg
TV-sändningar
 Nya/Uppdaterade länkar
 Senaste uppdatering
Bandysidan rekomenderar
 Logga in