bandysidan.nu        English
DEBUG: 200

Leksand Sparbank Cup 2014/15

Visa matcher:Vid grupper | Alla tillsammans
Visa/Dölj målskyttar

Leksand Sparbank Cup A

IFK Rättvik BKsve541021-79
Borlänge/Stora Tuna BKsve531125-117
Botniafin530216-76
Solbergnor530213-196
Readynor510410-142
Selångers SKsve50054-310

2014-10-09 18:00 IFK Rättvik BK - Selångers SK 8 - 0 (3 - 0)  
2014-10-09 19:30 Borlänge/Stora Tuna BK - Ready 5 - 1 (2 - 0)  
2014-10-10 07:00 Selångers SK - Ready 0 - 6 (0 - 3)  
2014-10-10 11:30 IFK Rättvik BK - Solberg 5 - 1 (4 - 1)  
2014-10-10 16:00 Borlänge/Stora Tuna BK - Solberg 9 - 2 (7 - 1)  
2014-10-10 17:30 IFK Rättvik BK - Botnia 2 - 1 (1 - 1)  
2014-10-10 22:00 Ready - Botnia 1 - 4 (1 - 0)  
2014-10-10 23:30 Selångers SK - Borlänge/Stora Tuna BK 0 - 6 (0 - 3)  
2014-10-11 01:00 Botnia - Solberg 1 - 2 (1 - 0)  
2014-10-11 09:30 Selångers SK - Solberg 4 - 6 (1 - 4)  
2014-10-11 11:00 IFK Rättvik BK - Borlänge/Stora Tuna BK 3 - 3 (1 - 0)  
2014-10-11 15:30 Botnia - Selångers SK 5 - 0 (2 - 0)  
2014-10-11 17:00 Ready - IFK Rättvik BK 2 - 3 (2 - 2)  
2014-10-11 21:30 Ready - Solberg 0 - 2 (0 - 0)  
2014-10-11 23:00 Botnia - Borlänge/Stora Tuna BK 5 - 2 (1 - 2)  

Leksand Sparbank Cup B

Falu BSsve541017-59
Kampparit (Mikkeli)fin531120-97
IF Bolticsve521218-85
WP 35fin512210-134
Otterbäckens BKsve41125-183
Mjøndalens IFnor40044-210

2014-10-09 21:00 Kampparit (Mikkeli) - Falu BS 1 - 4 (0 - 2)  
2014-10-10 08:30 Mjøndalens IF - IF Boltic 0 - 6 (0 - 1)  
2014-10-10 10:00 Otterbäckens BK - Falu BS 2 - 2 (2 - 1)  
2014-10-10 13:00 Otterbäckens BK - IF Boltic 0 - 7 (0 - 3)  
2014-10-10 14:30 WP 35 - Kampparit (Mikkeli) 2 - 2 (0 - 0)  
2014-10-10 19:00 Mjøndalens IF - WP 35 2 - 6 (1 - 1)  
2014-10-10 20:30 Falu BS - IF Boltic 3 - 1 (2 - 0)  
2014-10-11 06:30 Kampparit (Mikkeli) - Otterbäckens BK 9 - 0 (6 - 0)  
2014-10-11 08:00 WP 35 - Falu BS 0 - 4 (0 - 1)  
2014-10-11 12:30 WP 35 - IF Boltic 2 - 2 (1 - 0)  
2014-10-11 14:00 Kampparit (Mikkeli) - Mjøndalens IF 5 - 1 (1 - 1)  
2014-10-11 18:30 Otterbäckens BK - WP 35 3 - 0 (0 - 0)  
2014-10-11 20:00 Falu BS - Mjøndalens IF 4 - 1 (4 - 1)  
2014-10-12 00:30 IF Boltic - Kampparit (Mikkeli) 2 - 3 (1 - 2)  
2014-10-12 02:00 Otterbäckens BK - Mjøndalens IF Inställd  

Poängligan

Pl. Namn   Lag.MMålAssPo
1Tuomas LiukkonenfinKampparit (Mikkeli)5549
2Ted WiklundsveIF Boltic5268
 Eric LisellsveBorlänge/Stora Tuna BK3538
 Jesper JakobssonsveFalu BS5718
5Mathias StavisnorIFK Rättvik BK3257
6Klimentiy TarasenkorusBorlänge/Stora Tuna BK3156
 Niklas NykvistsveIF Boltic5516
 Niklas StjärnlöfsveFalu BS5066
9Johannes HäggströmsveIFK Rättvik BK3415
10Juho LiukkonenfinKampparit (Mikkeli)5314

Slutspel 2


Match om 11:e plats

2014-10-12 08:00 Selångers SK - Mjøndalens IF 4 - 5 (3 - 1)  

Match om 9:e plats

2014-10-12 09:30 Ready - Otterbäckens BK 4 - 2 (2 - 0)  

Match om 7:e plats

2014-10-12 11:00 WP 35 - Solberg 1 - 3 (0 - 2)  

Match om 5:e plats

2014-10-12 12:30 Botnia - Kampparit (Mikkeli) 1 - 2 (0 - 1)  

Bronsmatch

2014-10-12 14:00 IF Boltic - Borlänge/Stora Tuna BK 4 - 4 (2 - 2)
     Borlänge/Stora Tuna BK vann med 0 - 2 på straffar.  

Final

2014-10-12 15:30 IFK Rättvik BK - Falu BS 0 - 4 (0 - 3)  

Tidigare årgångar

2014/15 - 2015/16
2014-10-12 - Falun bäst i Rättvik
Senaste foruminlägg
TV-sändningar
 Nya/Uppdaterade länkar
 Senaste uppdatering
Bandysidan rekomenderar
 Logga in