bandysidan.nu        English
DEBUG: 159

Russian Cup 2010/11

Visa matcher:Vid grupper | Alla tillsammans
Visa/Dölj målskyttar

Russian cup Round 1 West

Dynamo (Moscow)rus660048-1918
Zorkijrus650134-2515
Dynamo-Kazanrus640248-1712
Startrus630331-349
Volgarus620423-466
Rodinarus610516-353
Vodnikrus600620-440

2010-08-25 16:00 Dynamo-Kazan - Volga 8 - 3 (5 - 2)  
2010-08-25 19:00 Zorkij - Rodina 5 - 2 (4 - 0)  
2010-08-26 16:00 Start - Vodnik 5 - 4 (2 - 1)  
2010-08-26 19:00 Volga - Dynamo (Moscow) 2 - 10 (0 - 3)  
2010-08-27 13:00 Start - Dynamo-Kazan 1 - 10 (1 - 6)  
2010-08-27 16:00 Rodina - Vodnik 4 - 1 (2 - 1)  
2010-08-27 19:00 Volga - Zorkij 3 - 8 (1 - 4)  
2010-08-28 13:00 Dynamo-Kazan - Dynamo (Moscow) 3 - 6 (1 - 4)  
2010-08-28 16:00 Rodina - Start 3 - 7 (1 - 2)  
2010-08-29 13:00 Dynamo (Moscow) - Start 8 - 3 (5 - 2)  
2010-08-29 16:00 Zorkij - Vodnik 5 - 4 (4 - 1)  
2010-08-29 19:00 Volga - Rodina 5 - 4 (2 - 1)  
2010-08-30 16:00 Zorkij - Dynamo-Kazan 4 - 3 (3 - 0)  
2010-08-30 19:00 Dynamo (Moscow) - Rodina 8 - 2 (6 - 0)  
2010-08-31 16:00 Vodnik - Volga 6 - 7 (4 - 2)  
2010-08-31 19:00 Dynamo (Moscow) - Zorkij 8 - 6 (3 - 3)  
2010-09-01 13:00 Start - Volga 10 - 3 (5 - 2)  
2010-09-01 16:00 Dynamo-Kazan - Vodnik 15 - 2 (8 - 1)  
2010-09-02 13:00 Zorkij - Start 6 - 5 (3 - 3)  
2010-09-02 16:00 Dynamo-Kazan - Rodina 9 - 1 (5 - 0)  
2010-09-02 19:00 Vodnik - Dynamo (Moscow) 3 - 8 (1 - 2)  

Russian cup Round 1 East

Kuzbassrus770054-2021
Jenisejrus751151-2616
Baykal Energyrus742132-2214
SKA Neftyanikrus740334-3212
Sibselmashrus730427-269
Uralsky Trubnikrus720528-346
Lokomotiv (Orenburg)rus710616-443
Sayanyrus701618-561

2010-08-25 07:00 Baykal Energy - Lokomotiv (Orenburg) 6 - 0 (3 - 0)  
2010-08-25 10:00 Kuzbass - Sayany 14 - 1 (7 - 1)  
2010-08-25 13:00 Sibselmash - SKA Neftyanik 4 - 7 (3 - 2)  
2010-08-25 16:00 Jenisej - Uralsky Trubnik 4 - 3 (2 - 0)  
2010-08-26 07:00 Lokomotiv (Orenburg) - Uralsky Trubnik 3 - 6 (2 - 4)  
2010-08-26 10:00 SKA Neftyanik - Kuzbass 3 - 12 (2 - 7)  
2010-08-26 13:00 Sayany - Sibselmash 2 - 4 (2 - 3)  
2010-08-26 16:00 Jenisej - Baykal Energy 5 - 5 (2 - 3)  
2010-08-27 07:00 Baykal Energy - Sayany 3 - 3 (1 - 2)  
2010-08-27 10:00 Kuzbass - Lokomotiv (Orenburg) 5 - 0 (1 - 0)  
2010-08-27 13:00 Sibselmash - Jenisej 4 - 6 (2 - 4)  
2010-08-27 16:00 Uralsky Trubnik - SKA Neftyanik 2 - 5 (0 - 2)  
2010-08-28 10:00 SKA Neftyanik - Baykal Energy 1 - 4 (1 - 1)  
2010-08-28 13:00 Lokomotiv (Orenburg) - Sibselmash 0 - 4 (0 - 1)  
2010-08-29 10:00 Sayany - Uralsky Trubnik 5 - 7 (1 - 3)  
2010-08-29 15:00 Kuzbass - Jenisej 5 - 4 (3 - 0)  
2010-08-30 07:00 SKA Neftyanik - Sayany 6 - 2 (2 - 2)  
2010-08-30 10:00 Sibselmash - Kuzbass 3 - 7 (1 - 4)  
2010-08-30 13:00 Baykal Energy - Uralsky Trubnik 6 - 5 (4 - 2)  
2010-08-30 16:00 Jenisej - Lokomotiv (Orenburg) 12 - 3 (4 - 2)  
2010-08-31 06:30 SKA Neftyanik - Lokomotiv (Orenburg) 9 - 4 (7 - 0)  
2010-08-31 09:30 Uralsky Trubnik - Kuzbass 4 - 5 (1 - 3)  
2010-08-31 12:30 Baykal Energy - Sibselmash 3 - 2 (2 - 1)  
2010-08-31 16:00 Sayany - Jenisej 3 - 16 (0 - 10)  
2010-09-01 07:00 Lokomotiv (Orenburg) - Sayany 6 - 2 (4 - 2)  
2010-09-01 10:00 Kuzbass - Baykal Energy 6 - 5 (5 - 3)  
2010-09-01 13:00 Jenisej - SKA Neftyanik 4 - 3 (2 - 2)  
2010-09-01 16:00 Sibselmash - Uralsky Trubnik 6 - 1 (3 - 0)  

Russian cup Round 2 East

Kuzbassrus430126-239
Sibselmashrus422018-148
Jenisejrus411224-204
Baykal Energyrus411224-224
SKA Neftyanikrus402215-282

2010-10-03 11:00 Sibselmash - Jenisej 2 - 2 (2 - 1)  
2010-10-04 11:00 Jenisej - Baykal Energy 4 - 9 (2 - 5)  
2010-10-04 15:00 Kuzbass - SKA Neftyanik 8 - 5 (5 - 3)  
2010-10-05 11:00 Baykal Energy - Sibselmash 5 - 6 (1 - 4)  
2010-10-05 15:00 Kuzbass - Jenisej 6 - 5 (4 - 3)  
2010-10-06 11:00 SKA Neftyanik - Sibselmash 3 - 3 (0 - 0)  
2010-10-07 11:00 Jenisej - SKA Neftyanik 13 - 3 (9 - 2)  
2010-10-07 15:00 Baykal Energy - Kuzbass 6 - 8 (4 - 4)  
2010-10-09 11:00 SKA Neftyanik - Baykal Energy 4 - 4 (3 - 3)  
2010-10-09 15:00 Sibselmash - Kuzbass 7 - 4 (2 - 1)  

Russian cup Round 2 West

Dynamo (Moscow)rus440041-1312
Zorkijrus421132-327
Dynamo-Kazanrus420229-176
Volgarus411215-284
Startrus400413-400

2010-10-04 16:00 Volga - Dynamo-Kazan 1 - 8 (0 - 2)  
2010-10-04 19:00 Dynamo (Moscow) - Start 13 - 1 (8 - 1)  
2010-10-05 16:00 Dynamo-Kazan - Zorkij 7 - 9 (1 - 5)  
2010-10-05 19:00 Dynamo (Moscow) - Volga 10 - 3 (4 - 1)  
2010-10-06 19:00 Zorkij - Start 10 - 6 (5 - 4)  
2010-10-07 16:00 Start - Volga 4 - 5 (2 - 2)  
2010-10-07 19:00 Dynamo-Kazan - Dynamo (Moscow) 2 - 5 (1 - 1)  
2010-10-08 19:00 Volga - Zorkij 6 - 6 (3 - 1)  
2010-10-09 13:00 Start - Dynamo-Kazan 2 - 12 (2 - 8)  
2010-10-09 16:00 Zorkij - Dynamo (Moscow) 7 - 13 (2 - 9)  

Poängligan

Pl. Namn   Lag.MMålAssPo
1Evgenij IvanushkinrusDynamo (Moscow)617320
2Sergej LomanovrusJenisej511718
3Artem BondarenkorusJenisej715015
4Viktor ChernyshovrusKuzbass66814
 Vadim StasenkorusKuzbass510414
6Denis PoteminrusSibselmash701313
 Artem VshivkovrusSKA Neftyanik710313
8Vitalij MakarovrusVolga65712
 Alexander NasonovkazBaykal Energy68412
 Pavel RjazantsevrusKuzbass69312

Poängligan

Pl. Namn   Lag.MMålAssPo
1Kirill PetrovskijrusDynamo (Moscow)411314
2Pavel RjazantsevrusKuzbass312113
3Rinat ShamsutovrusDynamo (Moscow)421012
 Evgenij KhvalkobelDynamo (Moscow)43912
5Sami LaakkonenfinDynamo-Kazan410111
 Alexander NasonovkazBaykal Energy48311
7Jurij RadjushinrusZorkij44610
 Evgenij IvanushkinrusDynamo (Moscow)410010
9Vadim StasenkorusKuzbass4639
 Sergej LomanovrusJenisej4639

Slutspel 2


Quarter final

2010-11-01 10:00 Zorkij - Baykal Energy 8 - 1 (3 - 1)  
2010-11-02 10:00 Sibselmash - Dynamo-Kazan 2 - 8 (2 - 4)  

Semifinal

2011-01-03 00:00 Kuzbass - Zorkij    
2011-01-03 00:00 Dynamo (Moscow) - Dynamo-Kazan    

Bronze game

2011-01-04 00:00 Ej klart - Ej klart    

Final

2011-01-04 00:00 Ej klart - Ej klart    

Senaste foruminlägg
TV-sändningar
 Nya/Uppdaterade länkar
 Senaste uppdatering
Bandysidan rekomenderar
 Logga in