bandysidan.nu        English
DEBUG: 149

Edsbyn Cup 2009/10

Visa matcher:Vid grupper | Alla tillsammans
Visa/Dölj målskyttar

Edsbyn Cup Grupp A

IFK Rättvik BKsve330017-46
Köpings ISsve320114-84
Kampparit (Mikkeli)fin320111-94
Söderfors GoIFsve31026-82
Edsbyns IF U-19sve310212-162
Spillersboda IFsve30033-180

2009-10-09 13:30 Köpings IS - Edsbyns IF U-19 7 - 4  
2009-10-09 16:30 Kampparit (Mikkeli) - IFK Rättvik BK 2 - 6  
2009-10-09 19:30 Spillersboda IF - Söderfors GoIF 0 - 3  
2009-10-10 07:30 IFK Rättvik BK - Köpings IS 3 - 2  
2009-10-10 10:30 Edsbyns IF U-19 - Spillersboda IF 7 - 3  
2009-10-10 13:30 Söderfors GoIF - Kampparit (Mikkeli) 2 - 3  
2009-10-10 16:30 Spillersboda IF - IFK Rättvik BK 0 - 8  
2009-10-10 19:30 Kampparit (Mikkeli) - Edsbyns IF U-19 6 - 1  
2009-10-10 22:30 Köpings IS - Söderfors GoIF 5 - 1  

Edsbyn Cup Grupp B

Ljusdals BKsve330018-76
Sweden U19Inget320115-74
Selångers SKsve311111-143
Borlänge/Stora Tuna BKsve31117-123
Västerås SK Bandy Usve310211-172
Härnösands AIKsve30037-120

2009-10-09 15:00 Sweden U19 - Selångers SK 7 - 1  
2009-10-09 18:00 Västerås SK Bandy U - Ljusdals BK 2 - 6  
2009-10-09 21:00 Borlänge/Stora Tuna BK - Härnösands AIK 2 - 1  
2009-10-10 09:00 Selångers SK - Västerås SK Bandy U 6 - 3  
2009-10-10 12:00 Ljusdals BK - Borlänge/Stora Tuna BK 7 - 1  
2009-10-10 15:00 Härnösands AIK - Sweden U19 1 - 4  
2009-10-10 18:00 Borlänge/Stora Tuna BK - Selångers SK 4 - 4  
2009-10-10 21:00 Sweden U19 - Ljusdals BK 4 - 5  
2009-10-10 23:59 Västerås SK Bandy U - Härnösands AIK 6 - 5  

Skytteligan

Pl. Namn   Lag.Mål
1Johan BjörkdahlsveKöpings IS6
 Andreas GazettsveIFK Rättvik BK6
 Mattias LarssonsveKöpings IS6
4Jesper OlssonsveSelångers SK5
 Mattias AnderssonsveIFK Rättvik BK5
6Joonas KakriainenfinLjusdals BK4
 Oscar JonssonsveLjusdals BK4
 Rickard HettmansveVästerås SK Bandy U4
9Emil ViklundsveSweden U193
 Antti LainefinKampparit (Mikkeli)3

Slutspel 2


Match om 11:e - 12:e plats

2009-10-11 08:30 Spillersboda IF - Härnösands AIK 0 - 8  

Match om 9:e- 10:e plats

2009-10-11 10:00 Edsbyns IF U-19 - Västerås SK Bandy U 10 - 2  

Match om 7:e- 8:e plats

2009-10-11 11:30 Söderfors GoIF - Borlänge/Stora Tuna BK 3 - 2  

Match om 5:e- 6:e plats

2009-10-11 13:00 Kampparit (Mikkeli) - Selångers SK 8 - 3  

Match om 3:e- 4:e plats

2009-10-11 14:30 Köpings IS - Sweden U19 3 - 5  

Final

2009-10-11 16:00 IFK Rättvik BK - Ljusdals BK 5 - 4  

Senaste foruminlägg
TV-sändningar
 Nya/Uppdaterade länkar
 Senaste uppdatering
Bandysidan rekomenderar
 Logga in