bandysidan.nu        English
DEBUG: 124

Russian Cup 2008/09

Visa matcher:Vid grupper | Alla tillsammans
Visa/Dölj målskyttar

Russian cup Round 1 Group 1

Dynamo (Moscow)rus550048-1115
Dynamo-Kazanrus540144-1812
Uralsky Trubnikrus530227-289
Stroitelrus511312-384
Zorkij - 2rus510415-393
Vodnikrus501411-231

2008-10-09 13:00 Uralsky Trubnik - Zorkij - 2 6 - 2 (3 - 2)  
2008-10-09 16:00 Dynamo-Kazan - Vodnik 2 - 1 (0 - 0)  
2008-10-09 19:00 Dynamo (Moscow) - Stroitel 14 - 0 (6 - 0)  
2008-10-10 13:00 Zorkij - 2 - Dynamo-Kazan 2 - 12 (0 - 5)  
2008-10-10 16:00 Vodnik - Stroitel 3 - 3 (0 - 1)  
2008-10-10 19:00 Uralsky Trubnik - Dynamo (Moscow) 4 - 9 (3 - 7)  
2008-10-12 13:00 Dynamo (Moscow) - Dynamo-Kazan 7 - 5 (5 - 0)  
2008-10-12 16:00 Stroitel - Uralsky Trubnik 2 - 6 (0 - 1)  
2008-10-12 19:00 Vodnik - Zorkij - 2 4 - 7 (1 - 3)  
2008-10-13 16:00 Uralsky Trubnik - Vodnik 6 - 3 (3 - 2)  
2008-10-14 16:00 Stroitel - Dynamo-Kazan 3 - 13 (0 - 6)  
2008-10-14 19:00 Zorkij - 2 - Dynamo (Moscow) 2 - 13 (2 - 6)  
2008-10-15 19:00 Dynamo (Moscow) - Vodnik 5 - 0 (3 - 0)  
2008-10-16 16:00 Dynamo-Kazan - Uralsky Trubnik 12 - 5 (6 - 3)  
2008-10-16 19:00 Stroitel - Zorkij - 2 4 - 2 (2 - 1)  

Russian cup Round 1 Group 2

Zorkijrus440034-912
Volgarus430131-239
Rodinarus420235-216
Startrus410321-333
Murman (Murmansk)rus40049-440

2008-10-13 19:00 Volga - Start 9 - 6 (7 - 1)  
2008-10-14 13:00 Zorkij - Murman (Murmansk) 11 - 1 (5 - 1)  
2008-10-15 13:00 Rodina - Murman (Murmansk) 13 - 3 (7 - 3)  
2008-10-15 16:00 Volga - Zorkij 3 - 8 (1 - 3)  
2008-10-16 13:00 Start - Rodina 4 - 16 (3 - 5)  
2008-10-17 16:00 Murman (Murmansk) - Volga 5 - 12 (0 - 3)  
2008-10-17 19:00 Start - Zorkij 3 - 8 (2 - 5)  
2008-10-18 13:00 Zorkij - Rodina 7 - 2 (3 - 1)  
2008-10-19 13:00 Murman (Murmansk) - Start 0 - 8 (0 - 3)  
2008-10-19 16:00 Rodina - Volga 4 - 7 (1 - 5)  

Russian cup Round 1 Group 3

Kuzbassrus9801101-2924
Baykal Energyrus971161-3622
SKA Neftyanikrus971152-2822
Jenisejrus960379-2818
Sibselmashrus951347-4816
Lokomotiv (Orenburg)rus930634-649
Lesokhimikrus930628-659
Sayanyrus921624-567
Mayakrus911731-604
SKA Sverdlovskrus901833-761

2008-09-04 09:00 Mayak - Jenisej 1 - 8 (1 - 5)  
2008-09-04 15:00 Lesokhimik - Sayany 2 - 5 (1 - 2)  
2008-09-05 09:00 Lesokhimik - Jenisej 2 - 8 (1 - 4)  
2008-09-05 21:00 Sayany - SKA Neftyanik 1 - 6 (0 - 3)  
2008-09-06 18:00 SKA Neftyanik - Mayak 4 - 0 (1 - 0)  
2008-09-07 15:00 Jenisej - Sayany 11 - 2 (5 - 0)  
2008-09-07 18:00 Mayak - Lesokhimik 3 - 4 (2 - 3)  
2008-09-08 18:00 SKA Neftyanik - Lesokhimik 5 - 3 (3 - 1)  
2008-09-09 10:00 Sayany - Mayak 4 - 4 (2 - 1)  
2008-09-09 15:00 Jenisej - SKA Neftyanik 4 - 5 (2 - 2)  
2008-09-11 15:00 Sibselmash - Baykal Energy 2 - 5 (1 - 2)  
2008-09-11 18:00 Kuzbass - Lokomotiv (Orenburg) 16 - 2 (8 - 1)  
2008-09-12 15:00 Lokomotiv (Orenburg) - Baykal Energy 3 - 5 (1 - 2)  
2008-09-12 18:00 SKA Sverdlovsk - Kuzbass 4 - 13 (3 - 8)  
2008-09-13 15:00 Sibselmash - SKA Sverdlovsk 5 - 5 (3 - 4)  
2008-09-14 15:00 Lokomotiv (Orenburg) - Sibselmash 3 - 4 (0 - 2)  
2008-09-14 18:00 Baykal Energy - Kuzbass 7 - 5 (3 - 3)  
2008-09-15 15:00 SKA Sverdlovsk - Lokomotiv (Orenburg) 4 - 6 (3 - 2)  
2008-09-16 09:00 Baykal Energy - SKA Sverdlovsk 10 - 4 (3 - 0)  
2008-09-16 18:00 Kuzbass - Sibselmash 13 - 5 (8 - 3)  
2008-10-11 09:00 Jenisej - Sibselmash 3 - 4 (2 - 2)  
2008-10-11 13:00 Lesokhimik - Kuzbass 2 - 16 (0 - 8)  
2008-10-11 16:00 SKA Neftyanik - SKA Sverdlovsk 9 - 3 (5 - 1)  
2008-10-12 10:00 Lokomotiv (Orenburg) - Sayany 5 - 4 (2 - 2)  
2008-10-12 13:00 SKA Sverdlovsk - Jenisej 2 - 16 (1 - 7)  
2008-10-12 16:00 Mayak - Baykal Energy 5 - 9 (2 - 4)  
2008-10-13 10:00 Lesokhimik - Lokomotiv (Orenburg) 3 - 2 (1 - 0)  
2008-10-13 13:00 Sibselmash - SKA Neftyanik 2 - 8 (1 - 1)  
2008-10-13 18:00 Kuzbass - Mayak 11 - 1 (3 - 0)  
2008-10-14 10:00 Sayany - SKA Sverdlovsk 5 - 4 (4 - 1)  
2008-10-14 13:00 Baykal Energy - Jenisej 5 - 10 (0 - 8)  
2008-10-14 18:00 SKA Neftyanik - Kuzbass 3 - 8 (0 - 4)  
2008-10-15 10:00 Mayak - Lokomotiv (Orenburg) 5 - 9 (4 - 2)  
2008-10-15 13:00 Sayany - Baykal Energy 0 - 7 (0 - 2)  
2008-10-15 18:00 Sibselmash - Lesokhimik 14 - 5 (7 - 2)  
2008-10-16 10:00 SKA Sverdlovsk - Mayak 4 - 8 (2 - 4)  
2008-10-16 13:00 Lokomotiv (Orenburg) - SKA Neftyanik 3 - 8 (1 - 5)  
2008-10-16 18:00 Kuzbass - Jenisej 6 - 4 (3 - 2)  
2008-10-17 10:00 SKA Sverdlovsk - Lesokhimik 3 - 4 (2 - 2)  
2008-10-17 13:00 Sibselmash - Sayany 4 - 2 (2 - 1)  
2008-10-17 16:00 Baykal Energy - SKA Neftyanik 4 - 4 (2 - 1)  
2008-10-18 10:00 Mayak - Sibselmash 4 - 7 (1 - 4)  
2008-10-18 13:00 Baykal Energy - Lesokhimik 9 - 3 (3 - 1)  
2008-10-18 18:00 Sayany - Kuzbass 1 - 13 (0 - 7)  
2008-10-18 19:30 Jenisej - Lokomotiv (Orenburg) 15 - 1 (6 - 1)  

Poängligan

Pl. Namn   Lag.MålAssPo
1Sergej LomanovrusJenisej231235
2Pavel RjazantsevrusKuzbass211031
3Viktor ChernyshovrusKuzbass101626
 Konstantin SavchenkobelBaykal Energy71926
5Artem BondarenkorusJenisej18725
6Patrik NilssonsveDynamo-Kazan18422
7Vadim StasenkorusKuzbass18321
8Vjacheslav BronnikovkazRodina17219
9Sergej TarasovkazKuzbass15217
 Denis KriushenkovrusKuzbass8917

Slutspel 2


Placement games Round 1 G. 1 & 2

2008-11-02 13:00 Dynamo (Moscow) - Zorkij 1 - 5 (0 - 1)  
2008-11-02 16:00 Volga - Dynamo-Kazan 5 - 6 (1 - 4)  
2008-11-04 16:00 Zorkij - Dynamo (Moscow) 3 - 6 (2 - 4)  
2008-11-04 13:00 Dynamo-Kazan - Volga 4 - 6 (1 - 2)  

Quarter final

2008-11-08 10:00 Kuzbass - Dynamo-Kazan 4 - 4 (2 - 2)  
2008-11-08 13:00 Dynamo (Moscow) - SKA Neftyanik 13 - 4 (7 - 1)  
2008-11-08 19:00 Baykal Energy - Volga 9 - 4 (3 - 1)  
2008-11-08 16:00 Zorkij - Jenisej 2 - 3 (1 - 0)  

Semi final

2008-11-09 13:00 Kuzbass - Dynamo (Moscow) 3 - 8 (2 - 6)  
2008-11-09 16:00 Jenisej - Baykal Energy 4 - 2 (2 - 0)  

Bronze game

2008-11-10 19:00 Kuzbass - Baykal Energy 8 - 5 (2 - 0)  

Final

2008-11-11 19:00 Dynamo (Moscow) - Jenisej 7 - 4 (3 - 0)  

2008-10-09 - Mer ryska cupen
2008-09-12 - Säsongen har startat
Senaste foruminlägg
TV-sändningar
 Nya/Uppdaterade länkar
 Senaste uppdatering
Bandysidan rekomenderar
 Logga in