Bandysidan.nu


Bandy World Cup 2015/16


World Cup A

Lag Land M V O F GM - IM PO Diff
Västerås SK  Truppen Lagets matcherSverige330010-46(6)
SKA Neftyanik  Truppen Lagets matcherRyssland31119-113(-2)
Bollnäs GoIF  Truppen Lagets matcherSverige31025-62(-1)
Villa Lidköping BK  Truppen Lagets matcherSverige30124-71(-3)
2015-10-08
15:45
Västerås SK - SKA Neftyanik
2015-10-08
17:30
Bollnäs GoIF - Villa Lidköping BK
2015-10-09
15:45
SKA Neftyanik - Villa Lidköping BK
     Villa Lidköping BK vann med 2 - 1 på straffar
2015-10-09
17:30
Bollnäs GoIF - Västerås SK
2015-10-10
08:00
SKA Neftyanik - Bollnäs GoIF
2015-10-10
09:30
Västerås SK - Villa Lidköping BK

World Cup B

Lag Land M V O F GM - IM PO Diff
Sandvikens AIK  Truppen Lagets matcherSverige431023-87(15)
Dynamo (Moscow)  Truppen Lagets matcherRyssland422020-106(10)
Edsbyns IF  Truppen Lagets matcherSverige421122-105(12)
IFK Vänersborg  Truppen Lagets matcherSverige410322-152(7)
Ready  Truppen Lagets matcherNorge40041-450(-44)
2015-10-08
09:30
Ready - Dynamo (Moscow)
2015-10-08
11:00
Sandvikens AIK - Edsbyns IF
2015-10-08
19:00
IFK Vänersborg - Ready
2015-10-08
21:00
Sandvikens AIK - Dynamo (Moscow)
     Sandvikens AIK vann med 4 - 3 på straffar
2015-10-09
09:30
Ready - Sandvikens AIK
2015-10-09
11:00
Edsbyns IF - IFK Vänersborg
2015-10-09
19:00
Dynamo (Moscow) - Edsbyns IF
     Dynamo (Moscow) vann med 2 - 0 på straffar
2015-10-09
20:30
IFK Vänersborg - Sandvikens AIK
2015-10-10
11:00
Dynamo (Moscow) - IFK Vänersborg
2015-10-10
12:45
Edsbyns IF - Ready

World Cup C

Lag Land M V O F GM - IM PO Diff
Jenisej  Truppen Lagets matcherRyssland431023-57(18)
Hammarby IF  Truppen Lagets matcherSverige422024-126(12)
Brobergs IF  Truppen Lagets matcherSverige421112-135(-1)
Baykal Energy  Truppen Lagets matcherRyssland410311-102(1)
Kampparit (Mikkeli)  Truppen Lagets matcherFinland40045-350(-30)
2015-10-08
12:45
Jenisej - Hammarby IF
     Hammarby IF vann med 1 - 0 på straffar
2015-10-08
14:15
Brobergs IF - Kampparit (Mikkeli)
2015-10-08
22:30
Brobergs IF - Jenisej
2015-10-09
00:01
Kampparit (Mikkeli) - Baykal Energy
2015-10-09
12:45
Kampparit (Mikkeli) - Hammarby IF
2015-10-09
14:15
Baykal Energy - Brobergs IF
2015-10-09
22:15
Jenisej - Kampparit (Mikkeli)
2015-10-09
23:45
Hammarby IF - Baykal Energy
2015-10-10
14:15
Hammarby IF - Brobergs IF
2015-10-10
15:45
Baykal Energy - Jenisej

World Cup - Slutspel

Quarter final

Omgång 1

2015-10-10
19:00
Västerås SK - Dynamo (Moscow)
2015-10-10
20:35
Sandvikens AIK - Brobergs IF
     Sandvikens AIK vann med 2 - 0 på straffar
2015-10-10
22:10
Jenisej - Edsbyns IF
2015-10-10
23:45
Hammarby IF - SKA Neftyanik

Semi final

Omgång 1

2015-10-11
10:00
Västerås SK - Sandvikens AIK
2015-10-11
11:30
Jenisej - SKA Neftyanik

Final

Omgång 1

2015-10-11
16:00
Sandvikens AIK - Jenisej