Bandysidan.nu


Champions Cup 2010/11


Champions Cup A

Lag Land M V O F GM - IM PO Diff
Zorkij  Truppen Lagets matcherRyssland330021-49(17)
Brobergs IF  Truppen Lagets matcherSverige312017-145(3)
SKA Neftyanik  Truppen Lagets matcherRyssland311115-144(1)
Hammarby IF  Truppen Lagets matcherSverige311110-114(-1)
HaparandaTornio Bandy  Truppen Lagets matcherSverige310212-243(-12)
Ljusdals BK  Truppen Lagets matcherSverige300311-190(-8)
2010-09-16
12:00
SKA Neftyanik - Zorkij
2010-09-16
16:30
Hammarby IF - Brobergs IF
     Brobergs IF vann med 7 - 6 på straffar
2010-09-16
21:00
HaparandaTornio Bandy - Ljusdals BK
2010-09-17
10:00
Zorkij - Hammarby IF
2010-09-17
14:30
Ljusdals BK - SKA Neftyanik
2010-09-17
21:15
Brobergs IF - HaparandaTornio Bandy
2010-09-18
12:15
Hammarby IF - Ljusdals BK
5 - 3
2010-09-18
16:45
Zorkij - HaparandaTornio Bandy
12 - 2
2010-09-18
21:15
SKA Neftyanik - Brobergs IF
6 - 6

Champions Cup B

Lag Land M V O F GM - IM PO Diff
Dynamo (Moscow)  Truppen Lagets matcherRyssland330020-79(13)
Sandvikens AIK  Truppen Lagets matcherSverige320115-96(6)
Vetlanda BK  Truppen Lagets matcherSverige320110-106(0)
Bollnäs GoIF  Truppen Lagets matcherSverige320113-146(-1)
Edsbyns IF  Truppen Lagets matcherSverige30038-160(-8)
IFK Vänersborg  Truppen Lagets matcherSverige30038-180(-10)
2010-09-16
14:15
Sandvikens AIK - Dynamo (Moscow)
2010-09-16
18:45
Edsbyns IF - Vetlanda BK
2010-09-16
23:15
Bollnäs GoIF - IFK Vänersborg
2010-09-17
12:15
Dynamo (Moscow) - IFK Vänersborg
10 - 2
2010-09-17
16:45
Sandvikens AIK - Vetlanda BK
4 - 1
2010-09-17
19:00
Edsbyns IF - Bollnäs GoIF
2 - 4
2010-09-18
10:00
Vetlanda BK - IFK Vänersborg
3 - 2
2010-09-18
14:30
Edsbyns IF - Dynamo (Moscow)
2 - 6
2010-09-18
19:00
Sandvikens AIK - Bollnäs GoIF
8 - 4

Champions Cup - Slutspel

Match om 11:e plats

Omgång 1

2010-09-19
07:00
Ljusdals BK - IFK Vänersborg
2 - 4

Match om 9:e plats

Omgång 1

2010-09-19
09:15
HaparandaTornio Bandy - Edsbyns IF
7 - 7
     Edsbyns IF vann med 4 - 3 på straffar

Match om 7:e plats

Omgång 1

2010-09-19
11:30
Hammarby IF - Bollnäs GoIF
5 - 4

Match om 5:e plats

Omgång 1

2010-09-19
13:45
SKA Neftyanik - Vetlanda BK
7 - 4

Match om 3:e plats

Omgång 1

2010-09-19
16:00
Brobergs IF - Sandvikens AIK
3 - 8

Final

Omgång 1

2010-09-19
18:15
Zorkij - Dynamo (Moscow)
7 - 4