Bandysidan.nu


Russian Cup 2008/09


Russian cup Round 1 Group 1

Lag Land M V O F GM - IM PO Diff
Dynamo (Moscow)  Truppen Lagets matcherRyssland550048-1115(37)
Dynamo-Kazan  Truppen Lagets matcherRyssland540144-1812(26)
Uralsky Trubnik  Truppen Lagets matcherRyssland530227-289(-1)
Stroitel  Truppen Lagets matcherRyssland511312-384(-26)
Zorkij - 2  Truppen Lagets matcherRyssland510415-393(-24)
Vodnik  Truppen Lagets matcherRyssland501411-231(-12)
2008-10-09
13:00
Uralsky Trubnik - Zorkij - 2
2008-10-09
16:00
Dynamo-Kazan - Vodnik
2008-10-09
19:00
Dynamo (Moscow) - Stroitel
2008-10-10
13:00
Zorkij - 2 - Dynamo-Kazan
2008-10-10
16:00
Vodnik - Stroitel
2008-10-10
19:00
Uralsky Trubnik - Dynamo (Moscow)
2008-10-12
13:00
Dynamo (Moscow) - Dynamo-Kazan
2008-10-12
16:00
Stroitel - Uralsky Trubnik
2008-10-12
19:00
Vodnik - Zorkij - 2
2008-10-13
16:00
Uralsky Trubnik - Vodnik
2008-10-14
16:00
Stroitel - Dynamo-Kazan
2008-10-14
19:00
Zorkij - 2 - Dynamo (Moscow)
2008-10-15
19:00
Dynamo (Moscow) - Vodnik
2008-10-16
16:00
Dynamo-Kazan - Uralsky Trubnik
2008-10-16
19:00
Stroitel - Zorkij - 2

Russian cup Round 1 Group 2

Lag Land M V O F GM - IM PO Diff
Zorkij  Truppen Lagets matcherRyssland440034-912(25)
Volga  Truppen Lagets matcherRyssland430131-239(8)
Rodina  Truppen Lagets matcherRyssland420235-216(14)
Start  Truppen Lagets matcherRyssland410321-333(-12)
Murman (Murmansk)  Truppen Lagets matcherRyssland40049-440(-35)
2008-10-13
19:00
Volga - Start
2008-10-14
13:00
Zorkij - Murman (Murmansk)
2008-10-15
13:00
Rodina - Murman (Murmansk)
2008-10-15
16:00
Volga - Zorkij
2008-10-16
13:00
Start - Rodina
2008-10-17
16:00
Murman (Murmansk) - Volga
2008-10-17
19:00
Start - Zorkij
2008-10-18
13:00
Zorkij - Rodina
2008-10-19
13:00
Murman (Murmansk) - Start
2008-10-19
16:00
Rodina - Volga

Russian cup Round 1 Group 3

Lag Land M V O F GM - IM PO Diff
Kuzbass  Truppen Lagets matcherRyssland9801101-2924(72)
Baykal Energy  Truppen Lagets matcherRyssland971161-3622(25)
SKA Neftyanik  Truppen Lagets matcherRyssland971152-2822(24)
Jenisej  Truppen Lagets matcherRyssland960379-2818(51)
Sibselmash  Truppen Lagets matcherRyssland951347-4816(-1)
Lokomotiv (Orenburg)  Truppen Lagets matcherRyssland930634-649(-30)
Lesokhimik  Truppen Lagets matcherRyssland930628-659(-37)
Sayany  Truppen Lagets matcherRyssland921624-567(-32)
Mayak  Truppen Lagets matcherRyssland911731-604(-29)
SKA Sverdlovsk  Truppen Lagets matcherRyssland901833-761(-43)
2008-09-04
09:00
Mayak - Jenisej
2008-09-04
15:00
Lesokhimik - Sayany
2008-09-05
09:00
Lesokhimik - Jenisej
2008-09-05
21:00
Sayany - SKA Neftyanik
2008-09-06
18:00
SKA Neftyanik - Mayak
2008-09-07
15:00
Jenisej - Sayany
2008-09-07
18:00
Mayak - Lesokhimik
2008-09-08
18:00
SKA Neftyanik - Lesokhimik
2008-09-09
10:00
Sayany - Mayak
2008-09-09
15:00
Jenisej - SKA Neftyanik
2008-09-11
15:00
Sibselmash - Baykal Energy
2008-09-11
18:00
Kuzbass - Lokomotiv (Orenburg)
2008-09-12
15:00
Lokomotiv (Orenburg) - Baykal Energy
2008-09-12
18:00
SKA Sverdlovsk - Kuzbass
2008-09-13
15:00
Sibselmash - SKA Sverdlovsk
2008-09-14
15:00
Lokomotiv (Orenburg) - Sibselmash
2008-09-14
18:00
Baykal Energy - Kuzbass
2008-09-15
15:00
SKA Sverdlovsk - Lokomotiv (Orenburg)
2008-09-16
09:00
Baykal Energy - SKA Sverdlovsk
2008-09-16
18:00
Kuzbass - Sibselmash
2008-10-10
18:00
Sayany - Kuzbass
2008-10-11
09:00
Jenisej - Sibselmash
2008-10-11
13:00
Lesokhimik - Kuzbass
2008-10-11
16:00
SKA Neftyanik - SKA Sverdlovsk
2008-10-12
10:00
Lokomotiv (Orenburg) - Sayany
2008-10-12
13:00
SKA Sverdlovsk - Jenisej
2008-10-12
16:00
Mayak - Baykal Energy
2008-10-13
10:00
Lesokhimik - Lokomotiv (Orenburg)
2008-10-13
13:00
Sibselmash - SKA Neftyanik
2008-10-13
18:00
Kuzbass - Mayak
2008-10-14
10:00
Sayany - SKA Sverdlovsk
2008-10-14
13:00
Baykal Energy - Jenisej
2008-10-14
18:00
SKA Neftyanik - Kuzbass
2008-10-15
10:00
Mayak - Lokomotiv (Orenburg)
2008-10-15
13:00
Sayany - Baykal Energy
2008-10-15
18:00
Sibselmash - Lesokhimik
2008-10-16
10:00
SKA Sverdlovsk - Mayak
2008-10-16
13:00
Lokomotiv (Orenburg) - SKA Neftyanik
2008-10-16
18:00
Kuzbass - Jenisej
2008-10-17
10:00
SKA Sverdlovsk - Lesokhimik
2008-10-17
13:00
Sibselmash - Sayany
2008-10-17
16:00
Baykal Energy - SKA Neftyanik
2008-10-17
19:30
Jenisej - Lokomotiv (Orenburg)
2008-10-18
10:00
Mayak - Sibselmash
2008-10-18
13:00
Baykal Energy - Lesokhimik

Russian cup playoff

Placement games Round 1 G. 1 & 2

Omgång 1

2008-11-02
13:00
Dynamo (Moscow) - Zorkij
2008-11-02
16:00
Volga - Dynamo-Kazan

Omgång 2

2008-11-04
16:00
Zorkij - Dynamo (Moscow)
2008-11-04
13:00
Dynamo-Kazan - Volga

Quarter final

Omgång 1

2008-11-08
10:00
Kuzbass - Dynamo-Kazan
2008-11-08
13:00
Dynamo (Moscow) - SKA Neftyanik
2008-11-08
19:00
Baykal Energy - Volga
2008-11-08
16:00
Zorkij - Jenisej

Semi final

Omgång 1

2008-11-09
13:00
Kuzbass - Dynamo (Moscow)
2008-11-09
16:00
Jenisej - Baykal Energy

Bronze game

Omgång 1

2008-11-10
19:00
Kuzbass - Baykal Energy

Final

Omgång 1

2008-11-11
19:00
Dynamo (Moscow) - Jenisej
7 - 4